Hamdi Kellecioğlu Tarafından Yazılan Yazılar

THG Güç Kaynaklarını Nasıl Deniyor?

Güç kaynaklarının vaadleri her geçen gün artıyor ancak bu ürünlerin gerçekten söyledikleri 600 Watt değerini verip vermediklerini bakarak anlamanıza imkan yok. Bu sebeple bilgisayarlarının kalbi olan bu ürünleri deney ortamımıza alıyoruz ve işte deney tekniğimiz.

Çift Çekirdek Ve Oyunların Geleceği

Intel ve AMD’den ve konunun ilgilendirdiği diğer firmalardan, çift çekirdekli işlemcilerin ne kadar iyi olduğunu dinledik. Ancak bu yeni teknolojinin bilgisayar oyunları yansıması daha yeni yeni başlıyor. AMD, Intel ATi, NVIDIA ve Epic Games gurularına gelecek oyunlardan neler beklememiz gerektiğini sorduk.

Star Wars Bölüm 3 Nasıl Yapıldı

Mükemmel bir işiniz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Peki son iki Star Wars filminin bilgisayar çizimlerini yapan, Dan Gregoire’e ne demeli? Dan, Bölüm 3’ün gösterime girmesinden hemen önce iş yerinde sorularımızı cevapladı.

AMD’nin Çift Çekirdekli Athlon 64 X2’si Sert Vurdu

Dikkat et Intel! AMD’nin çift çekirdekli işlemcileri tek çekirdekli olanlarla aynı hızda, her hangi bir yavaşlama olmadan geliyor. Intel’in Hyper Threading ile hazırladığı oyun alanının altını üstüne getirecek. Athlon 64 X2’nin neden ringlerin kralı olduğunu merak ediyorsanız okuyun.

WinHEC 2005: Microsoft’un 64 Bit Sözleri

Microsoft, Windows XP ve Server 2003’ün 64 Bit sürümleri ve kod adı Longhorn olan yeni nesil Windows ile kararlılık, güvenlik ve başarımı hedefliyor – en azından Bill Gates bu haftanın başında WinHEC’de böyle olduğunu söyledi. Mr. Gates’in sözlerindeki ayrıntılara iniyoruz ve işletim sistemleri çıktıktan hemen sonra bunların ne kadar gerçek olduğunu inceliyoruz.

Yeni, Daha Hızlı, Daha Sessiz: Seagate Barracuda 7200.8

Bir sürelik sessizlik ve bir önceki serinin 200 GB’lik kapasitesine sınırlı kaldıktan sonra Seagate, yeni serisi olan 7200.8 ile birlikte kapasiteyi 400 GB’ye çıkarıyor ve hem dahili hem de harici olarak iki seçenek sunuyor. Sekiz kuşak Barracuda’yı deneye soktuk.

Prescott Yenilendi: P4 600 Serisi ve Extreme Edition 3.73 GHz

Intel’in AMD’ye karşı yaptığı yenilikler arasında 2 MB L2 önbellek ve talep-tabanlı saat ayarlaması var. Yeni Prescott işlemciler daha fazla özellik ve bütüncü platform kavramıyla geliyor. Evet son kullanıcının sevdiği özellikler fakat AMD benzer işlemci özelliklerini neredeyse 18 aydır sunuyor.

Pazar Araştırması, Bölüm 1: En Son Pentium 4 Anakartları Karşılaştırması

Ufukta daha hızlı işlemciler görünmeye başladığı şu günlerde Intel SpeedStep ile ısınma sorunlarının hakkından gelmeye çalışıyor. Bir yandan da DDR2 bellekler git gide daha alınabilir fiyatlara iniyor ve anakartlar ise artık altı aydır piyasadalar. Artık büyük bir karşılaştırma deneyi yapmamızın zamanı gelmiş, pazardaki liderleri zorlayan diğer markaların yedi farklı modelini inceledik.

Okuyucunun Seçimi Ödülleri 2004 Sonuçları

Okuyucunun seçimi sonuçları hazır: siz jüri heyeti ya da en azından 22,000 anket katılımcımız, geçtiğimiz yılın en iyi bilgisayar bileşenlerini ve çevresel aygıtlarını seçti. Sonuçlar sizi şaşırtacak hatta belki dehşete düşürecek.