Hamdi Kellecioğlu Tarafından Yazılan Yazılar

Renkli Lazer Yazıcılar: Bölüm 2

Lazer yazıcıların hızlı fakat daha pahalı baskılar sunduğu yönündeki kabul artık doğruluğunu kaybetmeye başladı. Renkli lazer yazıcı fiyatları düşerken baskı kaliteleri de mürekkep püskürtmeli yazıcılardan geri kalmıyor, tabi ortalama ürünlerde.

Dizüstü Bilgisayarınız İçin Hava Yastığı

Bu yazımızda pek de alışık olmadığınız bir ürün incelemesiyle karşınızdayız. Aslında şimdiye kadar çoktan ciddi bir şekilde incelenmesi gereken bir konu fakat bilgilerinin yedeğini almanın ne kadar önemli olduğunu bildiği halde bunu düzenli şekilde yapmayan pek çok kullanıcı gibi bu ürünlerde şimdiye kadar hep gölgede kalmışlardı.

AM2: AMD Kendini Yeniden İcat Ediyor

AMD modelleri çoğalıyor. AM2 soket yapısını tanıtmak amacıyla sizin için platform, işlemci ve bellekler üzerinde ayrıntılı deneyler yaptık, son olarak yorumlarımızı ve satın alma önerilerimizi ekledik.

Ekran Kartı Satın Alma Rehberi, Bahar 2006, Bölüm III

Bahar 2006 Ekran kartı satın alma rehberimizin üçüncü ve son bölümüne hoş geldiniz. Bu bölümde Asus, GeCube, MSI, Powercolor ve Sapphire gibi markaların geriye kalan ürünlerini inceleyeceğiz. Bu ürünlerle birilikte gelen yazılımları, kartların ısı üretimlerini, güç tüketimlerini, 3B başarımlarını ve tabi ki hızaşırtma potansiyellerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Ekran Kartı Satın Alma Rehberi, Bahar 2006, Bölüm II

Ekran kartı satın alma rehberinin ikinci bölümünde Gainward, HIS, Powercolor, Sapphire ve Xpert Vision markalı ekran kartlarıyla devam ediyoruz. Bu ürünlerle birilikte gelen yazılımları, kartların ısı üretimlerini, güç tüketimlerini, 3B başarımlarını ve tabi ki hızaşırtma potansiyellerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Ekran Kartı Satın Alma Rehberi, Bahar 2006, Bölüm I

THG, ekran kartı satın alma rehberinin en yeni sürümünü sunmaktan gurur duyuyor. Rehberimiz üç bölümden oluşuyor, iki AGP ve 23 tekli ekran kartı çözümü zorlu deney maratonunu tamamladı. ATI tarafında Radeon X1300, X1600, X1800 ve X1900 ailesi ekran kartları; NVIDIA tarafında ise GeForce 6800 GS, 7600, 7800, 7900 GT ve 7900 GTX ekran kartları deneylerimize katıldı.

Nvidia Dörtlüyor: Dörtlü SLI Oyun Tecrübesi

Dünyanın en güçlü 3B oyun çözümü nedir? Hemen cevap verelim dört grafik işlemcisi içeren bir SLI kurulumu. Ancak böyle bir ekran kartından tam verim alabilmek için aynı zamanda son derece güçlü bir sisteme ve sağlam bir ekrana sahip olmanız gerekiyor. THG bu iddialı düzeneğe bir göz atıyor.

1.8" Sabit Diskler: Her Şeyin Küçüğü Güzeldir

Ultra taşınabilir bilgisayarlar daha küçük sabit disklere ihtiyaç duyarlar bu da 2.5" boyutunun altındaki sabit disklere olan talebin arttığı anlamına geliyor. Bu sabit disklerin en son nesil temsilcileri 80 GB’ye kadar veri depolama kapasitesi sunuyorlar ancak günümüz yazılımlarının başarım gereksinimlerine cevap verebiliyorlar mı?

Karşılaştırma Deneyi: AMD İşlemciler İçin Altı Soğutucu

AMD’nin 90 nm üretim sürecine geçmesiyle birlikte Athlon 64 işlemciler gerçekten birer enerji cimrisi haline geldiler. Bu işlemcilerin mütevazi güç tüketimleri soğutma çözümlerinin küçültülebileceği gerçeğini doğurdu. Bu konuyu daha ayrıntılı inceleyebilmek için Tom’s Hardware Guide piyasada bulunan altı AMD işlemci soğutucusuna yakından baktı.

Asus PW191 LCD: Dış Görünüş Aldatabilir

Asus’un 17" PM17-TU LCD ekranının oyun meraklıları arasında popüler olması çok fazla sürmedi. Şimdi ise üretici bir adım ileri gidiyor ve 19" PW191 modeliyle mükemmel görünüşlü bir ekran sunuyor. Ne yazık ki başarımın, dış görünüşle aynı güzelliğe sahip olduğunu söylemek zor.

Sapphire Sulu Soğutmaya Geçiyor

Şimdiye kadar sulu soğutmaya sahip olan ekran kartları özel üretim sistemlerde görülebiliyordu. Bu durum değişiyor mu? Eskiden sadece belirli kullanıcıların sahip olabildiği bir sisteme Sapphire Toxic X1900XTX sayesinde ortalama kullanıcılarda sahip olabilecekler. Ancak bu ürün ne kadar başarılı?

Düşük Gecikme mi Yüksek Saat Hızı mı?

Bu yazıda bazı önemli teknik sorulara cevap bulabilmek için bilgisayarların bellek başarımlarına bakacağız. Düşük zamanlama değerleri saat hızından önemli mi? Hangisinin toplam başarım üzerinde etkisi daha fazla? Merak ettiyseniz okumaya devam edin.

MSI Megabook S270

Yorucu bir günün ardından taşınabilir bilgisayarınızın taşınabilir olduğundan şüphe duyduğunuz oldu mu? MSI Megabook S270 bu dertten yakınanları hedefliyor.