Hamdi Kellecioğlu Tarafından Yazılan Yazılar

Intel Core i7-3960X İncelemesi: Sandy Bridge-E ve X79 Express

Intel’in Sandy Bridge mimarisiyle kullanıcıları etkilemesinin üzerinden neredeyse bir yıl geçti, ancak bu modeller orta seviye kullanıcılara yönelikti. Firma aradaki zamanı ileri seviye pazara yönelik Sandy Bridge-E sürümünü hazırlamakla geçirdi. LGA-2011 temelli platform ve ona uygun işlemciler artık hazır.

Dark EVO II Kasa İncelemesi

Özellikle oyun severleri hedefleyen Dark’ın bir önceki sürümü çok tutulan EVO 2 modelini inceliyoruz. Bakalım yeni kasa eskisine göre neleri değiştiriyor.

MSI GE620DX Dizüstü İncelemesi

Kaliteli anakart ve ekran kartlarıyla tanıdığımız MSI’ın uzun bir süredir dizüstü pazarında da yer aldığını artık bilmeyen yoktur. Test için elimize ulaşan GE620DX modeli özellikle oyun severleri hedef alıyor.

Apple iPhone 4S İnceleme – Bölüm 2: Pil, Kamera ve Ekran Kalitesi

iPhone 4S kendinden önceki modele dış görünüş açısından tıpa tıp benzese de bazı önemli değişiklikleri bünyesinde barındırıyor. Pil ömrünü azaltmadan daha iyi performans sunması aklıma ilk gelen örnek. Ayrıca Apple’ın söylemeye bile gerek duymadığı ekran kalitesindeki geliştirmeleri de incelememizin ilerleyen sayfalarında bulacaksınız.

Cebinize En Uygun Oyun İşlemcileri: Ekim 2011

AMD’nin uzun zamandır beklenen FX-serisi işlemcileri Ekim ayı içinde duyuruldu ve biz de yayınladığımız incelemede firmanın Bulldozer mimarisinin oyunlar üzerinde nasıl bir performans gösterdiğini ortaya koymuştuk. Bunun dışında AMD, Phenom II X4 960T, A4-3300 ve Phenom II X2 270 modellerini de satışa sundu.

AMD FX-8150 İncelendi

Belki de 2011 yılının en çok beklenen duyurusu AMD’nin FX işlemci serisi en sonunda hazır. Bakalım firmanın yeni Bulldozer mimarisi Intel’in Sandy Bridge işlemcilerine uzun süredir beklenen cevabı verebilecek mi?

Apple Siri Gerçekten Videolardaki Kadar Başarılı mı?

iPhone 5’i beklerken 4S ile idare etmek pek çok Apple hayranını hayal kırıklığına uğrasa da dünkü tanıtımda ilgi çeken ve sadece iPhone 4S’e özel olarak gelen Siri, şimdiye kadar sadece bilimkurgu filmlerinde gördüğümüz bilgisayarları hayatımıza sokabilir.

Dark Raptor Kasa İncelemesi

Dark Raptor temel özellikler, malzeme kalitesi ve işçilik açısından bir önceki incelememize konu olan Dark Orion’a çok benziyor. Ancak Dark Orion’dan ayrılmasını sağlayan ek özellikleri ve daha saldırgan hatlara sahip bir tasarımı var.

Dark Orion Kasa İncelemesi

Geçtiğimiz günlerde easy-Swap docking station ürününü incelediğimiz Dark’ın Orion kasası da test merkezimize ulaştı; biz de tepeden tırnağa inceledik.

Dark easy-Swap USB 3.0 Docking Station İncelemesi

Veri yedeklemenin önemi herkes tarafından bilinir ancak nedense pek çok kullanıcı başına kötü kazalar gelmiş olsa bile düzenli yedekleme yapmaz. Kaliteli ürünleriyle tanıdığımız Dark bu konuya easy-Swap USB 3.0 sabit disk beşiğiyle çözüm getirmeyi hedefliyor.