Doğacan Akdeniz Tarafından Yazılan Yazılar

En İlginç 404 Hata Mesajları

İnternet sitelerinde gezinirken “404 – Sayfa bulunamadı” hatası en sinir bozucu olaylardan biridir muhtemelen. Bu durumun farkında olan bazı internet siteleri, soruna hoş bir çözüm olması açısından 404 hata sayflarına biraz yaratıcılık eklemişler.

Geleceğin 15 Telefon Konsepti (Galeri)

Gelişen teknoloji ile her geçen gün yeni ürünler görüyoruz. Birbirinden daha güçlü, daha fonksiyonlu cihazların teknolojik yarışı devam ediyor ve kısa vadede de bitecek gibi görünmüyor. Peki bu yarışın uzun vadedeki katılımcılarına göz atmaya ne dersiniz?

IPv4 ve IPv6 Nedir? Farkları Nelerdir?

İnternet dünyası, bir bakıma IP adreslerinin sonuna yaklaşıyor. IPv4 adreslerinin son blokları da ayrılmış durumda şu an. İnternetin başlangıcından beri gelen ve internetin en temel teknolojisi olan İnternet Protokol adresleri tükenmeye yüz tuttu.

Facebook Durumunu Özelleştirmek İçin 10 İpucu

Facebook’un popülaritesi her geçen gün artıyor ve her geçen gün daha fazla kullanıcı Facebook kullanmaya başlıyor. 550 milyondan fazla üyesi olan bu sosyal paylaşım ağındaki deneyimine biraz olsun renk katmak isteyen kişiler için, Facebook’taki durum güncellemelerinde biraz değişiklik katabilecek 10 adet ipucunu bir araya getirdik.

Google Chrome OS Notebook Ön İnceleme

Aralık ayında Google, modern ve hafif bir işletim sistemi olan Chrome OS’u tanıttı. Bunun birlikte Google, Chrome OS yüklü özelleştirilmiş dizüstü bilgisayarları dağıtarak bir pilot program da başlattı.
Google’ın referans tasarım Chrome OS dizüstü bilgisayarı Cr-48’i sizler için inceliyoruz.

Zaman Kazandıran 11 Teknolojik İpucu

İnsanların her geçen gün daha meşgul hale geldikleri su götürmez bir gerçek. Gün içinde yapılacak bir çok iş var ve çoğumuz tüm bu işler için gerekli olan zamanı bulmakta sıkıntı yaşıyoruz. Bu yüzden okurlarımıza günlük hayatlarında vakit kazandırabilecek 11 adet küçük fikri bir araya getirdik.

Facebook’la İlgili 10 İlginç Gerçek

Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren “The Social Network” adlı filmle Facebook’un geçmişine dair bazı şeyleri öğrenme fırsatı bulsak da Facebook tarihinde bundan çok daha fazlası yatıyor. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz 10 Facebook gerçeğini sizin için bir araya topladık.

Pahalı HDMI Kablo Almak Mantıklı Mı?

İnternette ya da mağazalarda “120 Hz”, “240 Hz” ya da “480 Hz” olarak etiketlenen HDMI kablolarını görmüşsünüzdür. Bu etiketleri kabloların kutularına basmak kolay bir iş tabi fakat bu işin arkasında bir gerçeklik payı yatmıyor.