Çağıl Duman Tarafından Yazılan Yazılar

AMD Soket 939 Daha Çoğunu Sunuyor

AMD yeni çift kanal Soket 939 Athlon64 altyapısını, yeni Intel mimarisinin çıkışından sadece birkaç hafta önce tanıttı. AMD’nin Soket 939’uyla yaptığımız ölçümler gösterdi ki, masaya 1GHz hızında HyperTransport gibi yeni özellikler koyarak fiyatını haketmeyi kesinlikle başarmış.

Sony ve JVC Yüksek-Düzey Video Kamera Serisinde Farklı Taktikler Uyguluyor

JVC ve Sony iki ileri düzey video kamerayla, aynı 4,000 USD üstü pazarını amaçlıyorlar ama farklı algılayıcı (sensor) teknolojileri kullanıyorlar. Sony’s DCR-VX2100 üç ana algılayıcıyla DV standardını sunarken, JVC’s GR-PD1 sadece tek bir CCD algılayıcıyla yetiniyor. THG hangisinin daha başarılı olduğunu belirlemek için kolları sıvadı.

Intel Dothan Gecikmiş Çıkışını Yaptı

Intel Dothan mobil işlemcisinde başarımı artırırken, güç tüketimini azaltan bir koşum takımı kullanmış. 90nm üretim teknolojisi destekli 2MB Düzey 2 ön belleğiyle işlemcimiz Dothan, bir Winbook marka dizüstü bilgisayarda, denenmek üzere yer alacağına söz verdi.

Bağımlılık Yapıcı, Eski Tarzda Ağrı Kesici

Önce vurup sonra mı düşünmek istiyorsunuz? Serious Sam ve diğer eski kemeraltı (arcade) vuruşmalar olan Doom ve Wolfenstein 3D’yi seviyordum mu diyorsunuz? Denkleme çekici görüntüler de ekleyin ve işte sonuç: Painkiller.

NVIDIA LAN Şapkasını Giydi

Uzun süredir LAN Partileri’nin kurumsal destekçisi olan NVIDIA, yeni kuşak kartını pazara sunarken, bir LAN Partisi olayına da ev sahipliği yaptı. Sonuçta ödüle, pizzaya ve harika görüntülü oyunlara doyduk.

Far Cry Mükemmel Oyuna Yaklaşıyor

Bir oyunbaz olarak bazı anları iyi bilirsiniz, bir oyun deneyiminiz vardır ki gelecekteki oyunlar için kıstas oluşturacağından eminsinizdir ve bu anları sevgiyle anarsınız. Far Cry belki de böyle bir eser, Resident Evil’de ilk zombinizi "yardığınızda" veya Tie Fighter’da Vader’ın kanatlı adamı (wingman) olarak ilk uçuşunuzda sezdiklerinizi anımsayın.

NVIDIA’nın "Yeni ve Geliştirilmiş" nForce3 250 Gb Yonga Seti

Biraz zaman aldı ama, NVIDIA’nın nForce3 250 Gb’si kendinden önceki önceli olan nForce3 150’nin yetersiz noktalarını kapatıyor ve şapkasından yeni özellikler çıkarıyor. RAID destekli Seri ATA, tümleşik donanımsal ateş duvarlı (firewall) gigabit Ethernet ve yarışmada ortalığı karıştıracak olan, incelediğimiz başkaca yeni özellikler

NVIDIA GeForce 6800 Ultra Bir Başarım Sıçraması

Anlaşılan NVIDIA Geforce 6800 Ultra ile, görüntü işinde sivri ucu oluşturabilme çabasında hiç duraksamadan yoluna devam ediyor. Oyunbazların görüntü işinin çok uzun süreden beri azar azar ilerlemesine bağımlı kalmasının ardından, NVIDIA’nın yeni kartı uzun süredir görülmemiş bir başarım sıçraması sunuyor. Aygıt, çılgınca hızının yanında kaya kadar da sağlam tasarlanmış.

Gözlere Şenlik: İkili 3B Görüntü

İkili 3B (stereo 3D) görüntülemenin, bizlerin dış dünyayı iki yerine üç boyutlu görme arzumuzu temel alan, çok ilgi çekici bir uygulama olma gücü var. Biz burada İkili 3B’nin ne olduğuna, nasıl çalıştığına ve gerçeklik yaratımında edindiği göreve bakacağız. İlk kullanımının belgelenmesinin üzerinden geçen yüzyıllar sonra, 3B görüntülemenin çağına en sonunda gelebildik mi?

Samsung ve BenQ’nun İleri Düzey LCD Hesaplaşması

Biz test ettiğimiz için güvenebilirsiniz. 12ms yenileme hızına sahip LCD, 16ms ve 20ms’den daha hızlı ama bu üstünlükler kesinlikle ‘herşey’ anlamına gelmiyor. BenQ FP767-12 ve Samsung 172X’den hangisinin bu etkileyici özellikleri en iyi tarzda değerlendirdiğini görmek üzere inceledik.