THG Türkiye Tarafından Yazılan Yazılar

Foxconn CEO’su Vergi Kaçırmakla Suçlanıyor

Geçen hafta Foxconn bünyesinde çalışan bir işçinin iPhone prototiplerinden birini kaybetmesi nedeniyle intihar etmesi tüm gözleri bu şirket üzerine çevirmişti. Dün Chinapost gazetesinde çıkan haber tartışmaları alevlendirecek cinsten: Foxconn’un sahibi…

EVGA’nın P55 Anakartı Gelişmiş Hızaşırtma Özellikleriyle Çarpışmaya Hazır

Anakart üreticilerinin Intel P55 tabanlı ve LGA1156 soketli anakart örnekleri geldikçe fazla zaman kaybetmeden size kısaca tanıtıyoruz. Bunları bizden başka inceleyen test merkezleri de var elbette. XtremeSystems EVGA’dan bir P55 anakart örneği almış. Ürün adı 132-LF-E657’yi bizim için dikkat çekici kılan şey EVGA’nın artık referansın dışında daha gelişmiş tasarımlar üretmeye başlaması. Hatta yeni anakart hızaşırtma özellikleriyle pek çok rakibin canını sıkabilir.

Intel Core i3 (Clarkdale) 2010 Yılına Ertelendi: Core i9 Söylentileri

Bir haberi yaparken çoğunlukla başka bir haber kaynağına muhtaç kalıyoruz. Şirketlerin resmi açıklama yapmalarını beklemektense söylentilerle yetinmek daha heyecan verici oluyor. Uzakdoğu’daki teknoloji şirketleriyle bağı kuvvetli olan Digitimes bundan bir ay önce Clarkdale çekirdekli 32 nm işlemcilerin bu senenin sonlarında çıkacağını iddia etmişti. Aynı site bu sefer de Intel’in bu işlemcilerin çıkışını 2010’un ilk çeyreğine ertelediğini yazdı.

Apple, Üst Sınıf Bilgisayar Pazarının %91’ine Hakim

NPD adlı istatistik ve araştırma şirketinin pazar üzerine yayınladığı veriler oldukça dikkat çekici. Apple 1000 Dolar üstü bilgisayarların toplam satış fiyatlarının dikkate alındığı istatistiklerde %91’lik bir paya sahip. Bunun anlamı şu: 1000 Dolardan daha pahalı olan bir dizüstü bilgisayara harcanan her 10 Dolardan 9’unu Apple kazanıyor.

AMD’nin 70 Dolar Altında Üç Yeni Athlon II ve Sempron İşlemcisi Var

Eski Athon X2 dönemini sanki yeniden yaşamaya başladık. AMD ardı ardına yeni Athlon II X2 işlemcilerini çıkarıyor. Unutmayın bu işlemciler Phenom II işlemcilerinin de üyesi olduğu K10 grubundan. Üstelik hepsi 45 nm üretim teknolojisiyle üretiliyor. En alt düzeye hitap eden Sempron ailesi de yeninden canlandırıldı.

Microsoft Eski Apple Yöneticisini Kaptı: Mağaza Açacaklar

Geçen hafta Microsoft, ekim ayından itibaren Apple gibi kendi mağazalarını açacağını doğrulamıştı. Şirket bunu doğrulamakla kalmadı, bu mağazaları Apple mağazalarının hemen yanı başlarına kuracağını da vaat etti. Bugün yayınlanan bir habere göre Microsoft Apple’ın eski mağazalardan sorumlu yöneticisini kendi bünyesine katmış bile.

Firefox 3.7, İnternet Explorer ve Chrome’a Çekmiş

Yeni Firefox 3.5 birçok yeniliği de beraberinde getirdi getirmesine ama arayüzde fazla bir değişiklik olmadı ve Windows Vista teması bile Firefox’un arayüzünden daha güncel görünüyor doğrusu. Neyse ki güzel haber fazla gecikmedi: Mozilla bir sonraki sürümde arayüzün görünüme de el atacak. Hatta Mozilla grubunun tasarımcısı Stephen Horlander yeni arayüzün neye benzeyeceğine ilişkin birkaç örnek yayınladı bile.

802.11n Kablosuz Ağ Henüz Gerçek Bir Standart Değil

Yaklaşık iki yıldan beridir 802.11n destekli aygıtlar çıkıp duruyor fakat bu standardın henüz tamamlanmadığını biliyor musunuz? Bunun yanında IEEE 802.15 takımının başkanı Bob Helie, standardın geliştirilmesinin geçenlerde sonlandırıldığını ve Standart Onaylama Komitesine (RevCom) gönderildiğini bildirdi.