THG Türkiye Tarafından Yazılan Yazılar

Windows 7 XP Mode RC Hazır (İndirin)

Nisan ayında Microsoft, Windows 7 Dağıtım Öncesi sürümle (RC) beraber, Windows XP’nin sanal olarak Windows 7 üzerinde çalışmasına olanak sunan XP Mode uygulamasının da beta sürümünü yayınlamıştı.

ATI FirePro M7740, Dell Precision M6400’ün Kalbi

Birçok profesyonel 3B grafik projesi masaüstü bilgisayarlar üzerinde yapılsa da, bu alanda çalışan bazı kişiler sürekli hareket halinde olabilirler. Bu kişiler için AMD ve Dell el ele vererek ATI FirePro M7740 grafik işlemcili Dell Precision M6400 profesyonel dizüstü bilgisayarını geliştirdiler.

OpenGL 3.2 Çıktı

Geliştirici Khronos Group Open Graphics Library sürüm 3.2’yi duyurdu. Güncellenen görüntü standardı gelişmiş başarım, yüksek görsel kalite, hızlandırılmış geometri hesaplama ve Direct3D uygulamalarına kolay dönüşüm gibi yetenekler kazandı.

Tarayıcısız Windows 7 E Edition İptal Olabilir

Geçen hafta Microsoft’un Avrupa Birliği’ne yaptığı “yardımcı pencere” teklifinden bahsetmiştik. Buna göre Avrupalı kullanıcılar yüklemek istedikleri tarayıcıyı yardımcı bir pencereden seçerek yükleyebileceklerdi.

Asus USB 3.0 Anakart Planlarını Askıya Aldı

Geçtiğimiz ay Asus’un dünyanın ilk USB 3.0 bağlantılarına sahip anakartı ürettiğini müjdelemiştik ancak Inquirer’in haberine göre sevincimiz kursağımızda kalacak galiba. Şirket P6X58 adlı anakartı daha doğmadan öldürmeye karar vermiş. Nedeni ise belli değil.

Yeni Samsung 1 TB Sabit Disk Sadece İki Plakalı

Samsung yeni Spinpoint F3 serisinin yüksek kapasiteli modelinin yalnızca iki plakalı olduğunu vurgulayan bir basın bülteni yayınladı. 7200 devirlik 1 TB kapasiteli sabit diskin her bir plakası tam 500 GB. Yüksek kapasiteli plaka, toplam plaka sayısının azalmasına bağlı olarak güç tüketimine katkıda bulunurken, Samsung’un dediklerine bakılırsa eski üç plakalı sürüme göre %30’a kadar daha yüksek başarım getiriyormuş.