Yanlış Zamanda Yanlış Yerde

Dosya paylaşımında bulunan bir arkadaşınızın evine asla içi yasa dışı müzik ve filmlerle dolu bir dizüstüyle gitmeyin.

Korsan YazılımGeçtiğimiz Aralık ayında ismi sadece “Martin” olarak açıklanan bir bilgisayar kullanıcısı ismi açıklanmayan bir arkadaşının evine bir gecelik misafir olarak kalmaya gitmiş. Kapı sabahın erken saatinde çalındığında, Martin uykulu gözlerle yatağından kalkıp kapıyı açmış. Gelenlerin polis olduğunu anlayınca da uykusu bir anda dağılıvermiş.

İlk aklına gelen şey arkadaşına bir şey olduğuymuş. Ama durum beklediğinden çok farklı çıkmış. Polis yasa dışı dosya paylaşımında bulunduğu tespit edildiğinden arkadaşının evindeki tüm bilgisayarlara el koymak için gelmiş. İşin kötüsü Martin’in dizüstü de o anda evde olduğundan onu da alıp gitmişler.

Bu baskından birkaç hafta sonra Martin polis tarafından karakola çağırılmış ve bilgisayarında yasa dışı yoldan elde edilmiş 200 film bulunduğu için hakkında soruşturma açıldığı söylenmiş.

Türkçemizde bu durumu anlatan daha edebi deyimler yok değil ama biz yanlış zamanda yanlış yerde olmak tam da bul olsa gerek diyerek konuyu bağlayalım.

2 Yorum

  1. Rhaim

    Ooooooo hacı nerden buldun bunun HD’sini büyüksün vallahi ben bulamamıştım. Şunun blurayide varmı? Nöbetciyken böyle action filan uyutmuyo biliyonmu hani. Hadi bu bizde kalsın bunları yedekliyek yarın bi çay içmeye gel bunuda alın tamamı yiğido hadi bakem bak komserimiz görmesin seni burada…

Bir cevap yazın