Xbox 720 2012 Yılı İçinde Duyurulmayacak

Microsoft’tan resmi açıklama geldi.

Geçtiğimiz hafta yeni Xbox söylentileriyle geçmişti hatırlarsanız. Önce bu yeni canavarın Radeon HD 6670 bir grafik çipinin yardımıyla mevcut konsollardan 6 kat daha güçlü olacağı iddia edilmiş; ardından da E3 2012’de yapılacak bir duyurunun ardından yeni konsolun 2013 sonbaharında raflarda olacağı öne sürülmüştü. Hatta Kotaku’nun Microsoft’a yakın kaynaklardan aldığı bilgiler, Blu-Ray disk okuyucu, ikinci el oyun koruma ve Kinect 2 üzerine de bir takım çalışmaların yapıldığına işaret ediyordu.

İddialar resmi yanıt Microsoft Fransa Pazarlama Direktörü Cedrick Delmas’dan geldi.

Lepoint.Fr sitesine konuşan Delmas, konuyla ilgili şunları söylemiş:

Gerçekten çok konuşan ve hikayeler anlatmayı seven bir endüstrinin içindeyiz. Bu gelişmelerin bu yıl içinde olacağını düşünmüyorum. Xbox 360’ın ömrü henüz sona ermiş değil. Bunun kanıtı da bu yıl fiyatları düşürmemiş olmamız. Ayrıca E3 hakkında konuşmak için de henüz erken, E3 hazırlıkları bile daha ilk aşamada. Kesin olan bir şey varsa o da bu yıl içinde yeni Xbox ile ilgili bir duyuru gelmeyeceği.

Ayrıca Delmas, Nintendo’nun Wii U’yu çıkaracağı bir dönemde aceleci bir hamle yapmayacaklarının da altını çizimiş. Zira Nintendo, E3 2012’de Wii U’yu yeniden duyurmaya ve Noel öncesinde de piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Anlayacağınız Microsoft, yeni Xbox hakkında resmi bir duyuru yapmak için Wii U’nun piyasaya girmesini bekliyor. Peki yeni konsolun 2013 sonbaharında çıkacağı ve mevcut jenerasyondan 6 kat daha hızlı olacak iddiaları hala geçerli olabilir mi? Gerçekleri öğrenmek için uzunca bir süre daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Bir cevap yazın