XBOX 360 Türkiye’ye Resmen Giriş Yaptı Mı?

Son günlerde televizyon ekranlarında gördüğümüz oyun reklamları ve Bimeks ile Teknosa gibi firmaların Xbox360 elit satışları  üzerine oyuncuların kafası bir hayli karıştı. Herkes bir birine “İşte oldu Xbox artık resmen ülkeye girmiş durumda.” demeye başladı, haberler kulaktan kulağa yayıldı.

Xbox360 resmi soz

Ancak size kötü bir haberimiz var! Daha önce gene Xbox 360 üzerine bir proje için görüştüğümüz Microsoft Türkiye Eğlence Bölümü Sorumlusu Merthan Kaleli’ye sorduk, kendisi bu sipekülasyonlara “Halen Xbox 360 resmi olarak ülkeye gelmiş durumda değil. Bu firmaların kendi yaptıkları bir şeydir. Bizim bu konu ile alakamız yok.” diyerek son vermiş oluyor.

Üzülmeyin bir tane de iyi haberimiz var. Bu olaylar ile alakalı olmasa da Microsoft Türkiye konsolu kısa bir süre sonra resmen ülkeye getirmeyi planlıyormuş. Bize soracak olursanız geç kalındı ancak mağdur kullanıcılar görmektense bu gelişmeye bile razı olunabilir.

7 Yorum

  1. Tahir Meylani

    Ben bildim bileli Microsoft Xbox 360 Türkiye’ye getirmeyi planlıyor. Önemli olan Xbox 360 oyunları gelecek mi birde burada satın aldığımız xbox lar garantili mi olacak

Bir cevap yazın