X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

Bilgisayarların sadece hesap makinesi olarak kullanıldığı, henüz oyun konsollarının olmadığı 1970 ve öncesi, pek çok insanı etkisine altına alan çizgi romanlar artık eskisi kadar popüler olmasa da bugün Hollywood ve oyun endüstrisinin önemli bir malzeme kaynağı haline geldiler. Çizgi romanın ilk örneği olarak Richard Fenton Outcalt’in 1896 “The Yellow Kid” (Sarı Çocuk) adlı gazete bandı kabul edilir ve daha sonra tüm çizgi romanlarda kullanılacak olan yazı balonlarını ilk kullananda yine Richard Fenton Outcalt’dır. Sonraki yıllarda çizgi romanın, gazeteler arasında bir rekabet aracı haline geldiğini ve artan ilgiyle beraber çizgi roman dergilerinin çıkışını görürüz.

1930-1940 yılları arasında zirve yapan çizgi roman tutkusu, ikinci dünya savaşıyla popüleritesini yitirse de 60’ların başında, Marvel Comics, ile çizgi roman sektörü eski popüler günlerine tekrar adım atıyordu. Marvel Comics’in sırrı, DC Comis’in inanılmaz güçlere sahip olan yenilmesi mümkün olmayan Superman, Batman gibi kahramanlarının aksine, sıradan insanların dertleri ve sıkıntılarıyla da uğraşmak zorunda kalan Örümcek adam, Hulk, Demir Adam gibi çizgi roman kahramanları yaratmasıydı. Marvel Comics, bir nevi çizgi romanlarına pembe dizi unsurları da katıyordu. Örnek vermek gerekirse: Örümcek Adam, gökdelenler arasında gezmediği zamanlarda sevdiği kıza yeteri kadar ilgi gösteremediği için kendisinden uzaklaşan kız arkadaşının üzüntüsünü de içinde hissediyordu. Bu tip duygusal unsurlar, çizgi romana bakışı bir anda değiştirmişti.

Wolverine, oldukça ayrıntılı modellenmiş

Wolverine, oldukça ayrıntılı modellenmiş
İlk olarak inanılmaz Hulk’un 181 (1975) sayısında Marvel Comics, tarafından Kanada ajanı olarak çizgi roman dünyasına giren Wolverine, çizgi roman dünyasındaki pembe rüzgara son verdi, sahip olduğu hayvani his ve sezgileri, otoriteye uymayan asi kişiliği, acımasızlığı ve vahşiliği ile tüm zamanların en sevilen anti kahraman çizgi roman karakteri oldu. Wolverine, kendine has bazı özellikleriyle de diğer süper kahraman figürlerinden sıyrıldı. Wolverine, çok kısa süre içinde vücudunu yenileme özelliği sayesinde, binlerce metre yükseklikten düşüp sağ kalabiliyor, hatta vücuduna binlerce mermi isabet etse bile, bir kaç dakika içinde vücudu tekrar eski haline geliyordu. Ayrıca Wolverine, sonradan kemiklerine enjekte edilen parçalanması mümkün olmayan Adamantium metali(böyle bir madde gerçekte yok) sayesinde eskisinden çok daha güçlü ve yenilmez hale geldi. Oyun boyunca Adamantium metalinin, uzaydan düşen bir meteor parçası olduğunu ve vücudunu yenileme özelliği sayesinde, kemikleri bu metal ile kaplanabilecek tek kişinin Wolverine olduğunu anlıyoruz.

Wolverine için sadece bir sıyrık.

Wolverine için sadece bir sıyrık.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

4 Yorum

  1. Mert

    Sa beyler bn oyunun dvd sini aldım yukledım crackını attım ama oyun acılmıo masaustundekı logoya tıklıom ekrana bi foto gelıo wolerın fotosu ama oyun acılmıo sizce neden lutfen yardımm???

    [URL=http://img301.imageshack.us/i/13346941.png/][IMG]http://img301.imageshack.us/img301/1681/13346941.png[/IMG][/URL]

Bir cevap yazın