WWE All Stars İncelemesi

Nerede o eski WWE dövüşçüleri

Gerçek WWE dövüşlerini izlerken dövüşün ortasında bile gard alan, en şiddetli hareketten sonra bile yerden üç saniyede kalkan bir güreşçi gördünüz mü bilmiyorum ama, şayet görmediyseniz hazır olun, çünkü WWE All Stars’daki tüm rakipleriniz bu tür hareketler yapıyorlar. Art arda yumruk yediği halde dimdik ayakta kalan ve gard alarak saldırılarınızdan korunan rakibiniz yere düştüğündeyse, siz ona yerde saldırı yapamadan ayağa kalkıveriyor. Gerçi haklarını yemeyelim, özel saldırıların ardından yerden bir süre kalkamadıkları da oluyor, ancak bu durumda dahi topu topu bir iki saldırı şansınız oluyor.

Oyunun temel saldırıları aynı. Güçlü atak, hafif atak, rakibi kavrama, kontra… Temel sorun ise rakibinizin iki de bir sizin ataklarınızı geri püskürtmesi. Gerçek WWE dövüşlerinde bile bu kadar savunma yapılmıyordur. Sizde rakibinizin saldırılarına karşı kontra düzenleyebiliyorsunuz, ancak basmanız gereken tuş ekranda belirdiği anda hamlenizi yapmanız gerekiyor ve genel olarak bu gibi durumlarda adamınızı dayak yerken görüyorsunuz, çünkü tuşa doğru zamanda basma oranınız bir hayli düşük.

wwe all stars 7

wwe all stars 7

Şüphesiz All Star’ı SmackDown vs Raw’dan ayıran en büyük özelliği, ne grafikleri, ne karakter modellemeleri, ne de oyundaki dövüşçüler. All Stars oynanış yönünden SmackDown vs Raw’dan koparak piyasadaki diğer dövüş oyunlarına bir hayli yaklaşıyor. Bir tekmenizle yerden iki metre havalanan dövüşçüyü, ayakları yere değmeden top gibi yumruklarınıza sektirmekten tutun da, ringin bir ucundan diğerine zıplayarak rakibini altına alan birçok olağandışı hareket All Stars’da mevcut. Tabi bir de ortadaki renk cümbüşünü unutmamak gerek. Rakibinizi ağır bir şekilde yaraladığınızda görünümünde kısa süreliğine de olsa kırmızı ya da beyaz gibi bir takım renklerin gözükmesi ya da bazı özel hareketlerde karakterlerin hareketlerinin arkasında mavi sarı ışık huzmeleri bırakmaları da oyunu çocuklar için cazip kılacaktır.

Yapımcılar neyse ki farklı güreşçilerin özelliklerini farklı şekilde sahaya yansıtmayı unutmamışlar. Örneğin Hulk Hogan ya da Randy Ortan gibi büyük cüsseli dövüşçüler ile Reymsteryo gibi ufak tefek dövüşçülerin yaptığı hareketler bir değil. Dövüşçüler cüsselerine uygun şekilde hareket ediyorlar. Ayrıca dövüşçülerin canlarının azalma hızı da birbirinden farklı. Örneğin Hogan’la bayağı bir dayak yememe rağmen Eddie Guerrero’yu, ona daha az dayak atıp devirmeyi başardım.

4 Yorum

  1. OsmanTufan

    Aslına bakılırsa, programda salonları dolduranları yaş ortalaması da o kadar büyük değil 🙂 Şöyle bir durum olabilir. Hani çocuk gitmek isterse annesi babasıda yanında gider. Onu tek göndermezler 😀 gitmişken de biraz bağıralım falan hesabı 😀

  2. Y2J

    Yahu şu profesyonel güreş hakkında bir şey bilmeden nasıl da konuşuyorsunuz. Yok düzmece de yok çocuklar izliyor da. Bu işin tarihi çok eskilere dayanıyor bir kere, arenalarda 70 yaşındaki dededen, okuma yazmayı bile bilmeyen çocuk bile görebilirsin her kitleye hitap eden bir spor eğlence programıdır bu. Ayrıca düzmece, sahte diye eleştirdiğin şirketin yaptığı iş eğlence sporuna girer, tamamen eğlence işidir, izleyen bunun bilinciyle izliyor zaten. Malasef senin gibi eleştirenlere de bilip bilmeden konuşmak düşüyor sadece.

Bir cevap yazın