Worms Geri Dönüyor

Bilgisayar oyunlarıyla uzun süredir haşır neşir olup da Worms ismini duymamış var mıdır bilemiyorum. İngiliz Team 17’nin platform öğeleriyle aksiyon, sıra tabanlı strateji ve muhteşem bir espri anlayışını harmanladığı bu tarihin en eğlenceli oyunu, üçüncü boyutu ziyaretinin ardından tekrar iki boyutlu olarak bilgisayarlarımızda boy göstermeye hazırlanıyor. Worms Reloaded, PC için resmen duyuruldu.

Team 17 patronu Martyn Brown’ın bu yeni oyunla ilgili yaptığı açıklama, “son zamanlarda neden PC platformuna yönelmediler” sorusuna da ışık tutuyor.

“Worms Reloaded, son yıllardaki başarılı konsol verisyonlarının oldukça geliştirilmiş bir hali olacak. Bir süredir PC pazarına pek yaklaşamadık, çünkü genelde dağıtım için üçüncü parti firmalarla çalıştığımız zaman bir PC versiyonuna sıcak bakmıyorlar ve kimsenin iştahı kabarmıyor. Ancak  şimdi bir kez daha bağımsızız, daha fazla kontrole sahibiz ve PC oyuncularının dijital dünyaya çok daha saygıyla yaklaştıkları ortada.

 

Eminim oyun çok eğlenceli olacak ve serinin eski fanları kadar yeni oyuncuları da kendisine çekecek. Biliyorum ki PC oyuncuları uzun süredir bu haberi bekliyordu.”

Açıkçası hala 97’deki Worms 2’nin “wav” uzantılı ses dosyalarını değiştirip oyuna kendi seslerimizi eklediğimiz o eğlenceli günleri unutmuş değilim ve birbirinin aynısı aksiyon/ FPS oyunlarından fırsat bulamadığım için yıllardır sistemimde yüklü olarak duran Worms World Party’i eskisi kadar oynamıyorum. Ne yalan söyleyeyim; bu haber, uzun zamandır görmediğim bir dostumla kucaklaşmışım gibi mutlu etti beni.

Team 17, oyunun oldukça “çekici” bir fiyata satılması konusunda Steam’le anlaşmış durumda. Tabi bu bir başka anlama daha geliyor: Worms Reloaded, çoklu oyuncu partileri için Steam altyapısından da faydalanacak.

Peki, eğlence ne zaman başlıyor? Açıklanmış kesin bir bilgi olmasa da Worms Reloaded’ın ilkbahar sonu yaz başı gibi Steam üzerinden yayınlanmasını bekleyebiliriz.

Worms Reloaded

4 Yorum

  1. mehmetmesut

    gerçekten harika bir oyun bu eşinle dostunla acayip zevkli oluyor,ben hiç mulitiplayer moduyla oynamadım bu oyunu gerçekten harika olur, belki bir gün kapışırız ne dersin uğur… oooooo stupidddd upssss :))))))

  2. güzel insan

    Gelmiş geçmiş en eğlenceli serilerden biri,kesinlikle alacağım bu oyunu.İşte pcyi hala oynanabilir kılan etkenlerden biri,dijital dağıtım,yaşasın bağımsız oyunlar.

Bir cevap yazın