World of Warcraft: Cataclysm Türkiye’de Tükendi

Milyonların büyük sabırsızlıkla beklediği World of Warcraft Cataclysm dünya ile aynı anda Türkiye’de satışa sunulduğu ilk dakikalarda tükenerek büyük bir başarıya imza attı. Türkçe desteği yolda!

Dünyada 12 milyondan fazla satarak oyun dünyasının rekorlarını alt üst eden World Of Warcraft, yeni genişleme paketi World Of Warcraft Cataclysm ile PC oyunlarının kaderini yazmak için geri geldi.

World of Warcraft Deathwing

Oyunun özel versiyonu tüm noktalarda ilk dakikalarda tükenirken, oyuncuların oluşturduğu uzun kuyruklarda heyecanlı saatler yaşandı.

Dünya’nın en popüler abonelik tabanlı devasa online rol yapma oyunu World of Warcraft’ın üçüncü genişleme paketi olan World Of Warcraft Cataclym, 06 Aralık tarihinde saat 24:00’da yedi farklı ilde yapılan gece açılışları ile oyuncularla buluştu. Aral tarafından severleri ile buluşturulan World Of Warcraft Cataclysm,   en hızlı satan PC oyunu rekorunu koruyacağının sinyallerini verdi.

World of Warcraft serisinin ilk genişleme paketi “Burning Crusade” ilk gecede 2,4 milyon satış ile dünyanın en hızlı satan ikinci, ikinci genişleme paketi olan “Wrath of Lich King” ise ilk gecede 2,8 milyon satış ile dünyanın en hızlı satan PC oyunu olmuş ve satış rekorlarını altüst etmişti.

World of Warcraft Cataclysm Gece Açılışı 1

Tıpkı StarCraft II gece açılışında olduğu gibi WoW: Cataclysm için de uzun kuyruklar oluştu...

World Of Warcraft serisindeki tüm eklenti paketlerini dünya ile aynı anda pazara sunduklarının altını çizen Aral Genel Müdürü Ömer Faruk Demir, “gönül isterdi ki oyunun çıkış günü gibi fiyatı da dünya ile aynı olsun. Fiyat politikasında dünya ile yakın rakamlara ulaştık, bir sonraki hedefimiz ürünleri dünya ile aynı günde ve aynı fiyattan tüketiciye sunmak. Hatta uzun dönemde ‘Türkçe’ WOW için çalışıyoruz” diye konuştu.

Peki World of Warcraft Cataclysm ile neler değişiyor?

Blizzard Entertainment, üçüncü World of Warcraft genişleme paketi ile Azeroth’ın çehresini tamamen değiştiriyor, Deathwing’in uyanışının ardından gelen yıkım, toprakları yeniden şekillendirirken; uzun zamandır gömülü olan sırlar da ortaya çıkıyor. Oyuncular Kalimdor ve Eastern Kingdoms’ın yıkım sonrası yeniden şekillenen bölgelerini baştan keşfedecekler ve yepyeni maceralarla karşılaşacaklar.

Cataclysm ile oyuna afete karşı hayatta kalmaya çalışan iki yeni oynanabilir ırk – Worgen ve Goblinler – ekleniyor ve Alliance ile Horde arasındaki bitmek bilmeyen kavgaya katılıyorlar. Oyuncular yeni seviye sınırı olan 85’e ulaşmaya çalışırken yepyeni bölgeler keşfedecek, yeni güçler kazanacak ve dünyanın kaderini belirleyecek savaşta Deathwing ile karşı karşıya gelecekler.

World of Warcraft Cataclysm Collectors Edition

Blizzard’ın geniş içerikli koleksiyon paketi geleneği World of Warcraft: Cataclysm ile de devam ediyor:

  • Art of the Cataclysm, Blizzard Entertainment sinematik departmanı ve World of Warcraft geliştirme ekibinin arşivlerinden daha önce görülmemiş resimler, çizimlerin gelişim aşamalarını gösteren 176 sayfalık çizim kitabı.
  • Özel oyun-içi pet: Henüz dünyaları parçalayamıyor olabilir, ama Lil’ Deathwing kahramanlarımıza Azeroth’u kurtarma mücadelelerinde gururla eşlik edecek.
  • Bir saatin üzerinde geliştirici röportajı ve yorumlarının yanı sıra, Warcraft evreninin zengin oyun geçmişini inceleyen özel bir bölüm içeren sahne arkası DVD’si
  • Özel bonus parçalar da dahil olmak üzere Cataclysm’den 10 epik parça içeren müzik CD’si.
  • Deathwing’i, Azeroth’un yağmalanmış kıtalarını tehdit ederken gösteren, özel üretim mouse pad.
  • Wrathgate serisinden 60 kartlık başlangıç destesi, iki adet özel-çizimli kart ve TCG’deki Goblin ve Worgen kahramanlarının ilk kez görüldüğü iki adet Koleksiyon Versiyonuna özel kahraman kartı da dahil olmak üzere World of Warcraft Trading Card Game kartları.

Bir cevap yazın