World of Warcraft Cataclysm PC Oyun Satış Rekorlarını Alt Üst Etti

WoW’un son genişleme paketi, ilk 24 saat içinde 3.3 milyon satarak yeni bire rekora imza attı.

Blizzard Entertainment, bugün başarılı devasa online rol yapma oyununun (MMORPG) üçüncü genişleme paketi World of Warcraft: Cataclysm’in ilk 24 saat içinde 3.3 milyondan fazla satarak tüm zamanların en hızlı satan PC oyunu olduğunu duyurdu.* Önceki rekor 2.8 milyon kopya ile, 2008 Kasım ayında piyasaya sürülen ikinci World of Warcraft genişleme paketi olan Wrath of the Lich King’e aitti.

World of Warcraft: Cataclysm 7 Aralık’ta Birleşik Devletler, Kanada, Meksika, Arjantin, Şili, Avrupa, Rusya, Güneydoğu Asya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da eş zamanlı olarak piyasaya sürülürken, Kore, Tayvan, Hong Kong ve Macau için ise 9 Aralık’ta satışa çıktı. Dünyanın dört bir yanında 10,000’den fazla mağaza, oyunu ilk alanlardan olmak isteyen oyuncular için kapılarını gece yarısı açtı. Ayrıca Blizzard ve Birleşik Devletler, Kanada, Fransa, Almanya, Türkiye, Rusya, İsveç, Hollanda, İspanya, İngiltere ve Tayvan’daki perakende ortakları tarafından düzenlenen resmi açılış etkinliklerine yaklaşık 15,000 oyuncu katıldı.

Cataclysm’de Azeroth’u yıkımın eşiğine getirdiklerini ve sonucun şimdiye kadar yaptıkları en iyi genişleme paketi olduğunun altını çizen  Blizzard Entertainment CEO ve kurucu ortağı Mike Morhaime, “Yeni ve eski tüm oyuncularımıza gösterdikleri inanılmaz ilgi ve destekten dolayı teşekkür etmek istiyoruz ve yeni içerik hakkındaki düşüncelerini öğrenmek için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

Cataclysm’in çıkışından önce World of Warcraft’in abone sayısı 12 milyonu aşmış ve dünyanın en popüler, abonelik bazlı MMORPG oyunu olduğunu bir kez daha kanıtlamıştı. 

*Firma içi kayıtlarına ve ana dağıtım ortaklarından alınan raporlara göre. Dijital ön satışlar da dahildir.

3 Yorum

  1. Tuncay

    Bu bir oyundan daha fazlası cidden Savaş Sanatı Dünyası artık hani kelimelerin yetmediği yer olurya sanırım bu da böyle bir şey. Düşünün ki bir oyunu genişleme paketi olmasına rağmen herkese baştan oluşturuyorsunuz bu da böyle bir şey.

Bir cevap yazın