Windows Vista Ultimate, İnceleme Günlüğü: Bölüm 1

Her şeyden önce şunu belirtmem gerekiyor ki, Windows Vista ile ilgili inceleme günlüğümü hazırlamaya başlayabilmem için Microsoft bana bir Acer Ferrari 1000 dizüstü bilgisayar ile tüm Windows Vista çeşitleri arasında en fazla özelliği ve bileşeni bünyesinde barındıran sürüm olan Windows Vista Ultimate’in RTM sürümünü ödünç vermeyi teklif etti. Üstelik bu dizüstü bilgisayar Office 2007’nin de RTM sürümü ile birlikte gelecekti. Bu kadar güzelliğe kim hayır diyebilirdi ki? Ben de onlardan bu ürünleri mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yollamalarını rica ettim.

Windows Vista Ultimate, İnceleme Günlüğü: Bölüm 1

Öte yandan Noel tatilinde çalışmalarını kendi evlerinden sürdüren ya da başka bir yere tatil yapmaya giden TG çalışanları sebebiyle ofisimizde kimse bulunmadığından, DHL kargo şirketi birkaç kez denediği halde paketimi bana ulaştıramadı. Ben de paketimin Microsoft’a geri gönderilmemesi için arabama atlayıp şiddetli soğuğa aldırmadan Hawthorne California’ya kadar yol kat ettim. Dahası paketi ellerinden almak için bir saat boyunca dil dökmek zorunda kaldım. Bu konunun perde arkasını sizinle daha sonra paylaşacağım.

DHL nihayet paketi teslim ettiği zaman, bütün bu yaşananlardan ötürü deyim yerindeyse sahada bir amerikan futbol topunu korur gibi paketimi kucağımda sıkıca tutar buldum kendimi. Kimsenin elini bile sürmesine izin vermediğim paketimi arabama koyup, arkama ılık Santa Ana rüzgârının itici kuvvetini de alarak hızla oradan ayrıldım.

Kışın Soğukluğunu Unutun, Hadi Artık Başlayalım!

Eve geldiğimde içerisinin ne kadar soğuk olduğuna aldırmadan hemen kutuyu açtım. RTM Vista ve Office 2007 ile ilgili ilk incelemeleri gerçekleştirmek için heyecanla her şeyi yerli yerine koydum. Ve tabii ki Acer’in şık ötesi Ferrari 1000’ini de kurcalamak konusunda utangaç davranmamam sizi şaşırtmayacaktır.

Sizin de artık bildiğiniz gibi bu günlük, benim Vista, Office 2007 ve Ferrari ile ilgili tecrübelerimi sunmayı hedefliyor. Önümüzdeki aya veya daha sonrasına kadar bu günlüğe eklemelerde bulunacağım. Yeni eklemeler sundukça, bu günlüğü güncellenmiş olarak yayınlayacağız. Sizinle beraber şunu umuyorum ki Microsoft ve diğer yazılım üreticileri bu günlükte sadece size ne söylemeye çalıştığıma bakmaktan ziyade Vista ve Office 2007’nin satın alımından sonra yapılacak olan zorlu dahili – harici kalite kontrol ve son kullanıcı testlerine göre bir yerde önemli bir şey unutup unutmadıklarını da görme şansı bulacaklardır. Bu süre zarfında sizden gelecek soruları da yanıtlamaya çalışacağım ve eğer zamanımın kısıtlılığı dolayısı ile sorularınızı cevaplayamazsam Redmond Washington’dan yanıt bekleyin veya dünyanın herhangi bir yerindeki başka uzmanların yazılarına göz göz atın.

1 Yorum

  1. ali koçan

    s.aleykum;
    dell inspiron mini 1018 pc kullaniyorum pc’de bluetooth programi var ama her nedense acmaya calistigim zaman adaptor takili degil diyor. ilk aldigim zaman bluetooth acma/kapama kisayoluna (f2 tusu) bastigim zaman ekrana ac kapa penceresi cikiyordu simdi oyle bi sayfa acilmiyor. service pack yuklememmi gerekiyor acaba yada sorun ne olabilir.
    TESEKKURLER…

Bir cevap yazın