Windows Phone 7’nin Kopyala/Yapıştır Güncellemesi Nihayet Geldi

Yeni güncellemenin kod adı NoDo. 

Windows Phone LogoWindows Phone 7’nin kopyala/yapıştır özelliğine sahip olmaması bir hayli olumsuz eleştiriye neden olmuştu. Microsoft, gelen eleştirilere kopyala/yapıştır özelliğinin Windows Phone 7’nin çıkış tarihine yetişmediğini, ama ileride yayınlayacakları bir güncelleme ile bu özelliği kullanıcılara sunacaklarını söyleyerek yanıt vermişti. Ve, nihayet Windows Phone 7 kullanıcıları için kopyala/yapıştır güncellemesi geldi.

Yeni güncelleme sadece kopyala/yapıştır özelliği sunmuyor, oyunlarda ve uygulamalarda daha yüksek performansın yanı sıra telefonun daha hızlı açılmasını sağlıyor.

Bunlara ek olarak, geliştirilmiş Wi-Fi bağlantısı, MMS, Outlook ve Facebook bağlantısı için bazı ince ayarlar da yine NoDo ile sunuluyor.

Microsoft, şimdilik güncellemeyi yaymak için pek aceleci davranmıyor gibi; zira tüm kullanıcılara güncelleme uyarısının gelmesi dört haftayı bulabilir.

Microsoft, NoDo ile WP7’e olan desteğini bitirmiyor elbette. 2011’in sonuna doğru hazır olması beklenen Mango kod adlı yeni güncelleme ile WP7 kullanıcılarına çoklu-görev desteği, Internet Explorer 9 ve SkyDrive bağlantısı gibi yeni özellikler ve hizmetler sunulacak.

Bir cevap yazın