Windows Mobile 7 2011’e Mi Ertelendi? Galiba Hayır

Pazar günü Bright Sife of News (BSN) denen bir site uzun süredir beklenen mobil işletim sistemi Windows Mobile 7’nin “kesinlikle 2011’e” ertelendiğini yazmıştı. Bu habere prim verdiyseniz üzgünüz çünkü BSN bu haberi nerden aldığını bir türlü açıklamamış. Bunun yerine büyük telefon üreticilerinin temsilcileriyle görüştüklerini söyleyerek bu kanıya varmışlar. Microsoft ile en yakın çalışan üretici HTC olduğuna göre bunu HTC’den daha iyi bile olamaz.

Öte yandan Neowin editörleri LG’deki temsilcilerle görüşerek Windows Mobile 7’nin bu sene içerisinde çıkacağını söyledi. Ayrıca geçtiğimiz aralık ayında Microsoft’un yöneticilerinden birisi Windows Mobile 7 telefonlarını 2010 yazından sonra göreceğimizi ifade etmişti.

Microsoft yetkilileri şu sıralar Windows Mobile 7’den bahsetmek istemeseler de şirketin eğlence aygıtlarından sorumlu yöneticisi Robbie Bach gelecek ay Barcelona’da düzenlenecek olan Mobile World Kongresi’nde WinMo 7 hakkında ayrıntılı bilgi paylaşacağını söyledi ve “Bizzat kullandım” dedi.

Bütün bu kanıtlar ışığında WinMo 7’nin bu sene içerisinde çıkmaması için herhangi bir sebep olmadığını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın