Windows 8’in Yenilikçi Arayüzü Windows 7’ye Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Windows 8’in bol yenilik içeren arayüzünü tanıtmış ve kullanıcıların bir kısmından olumlu yorumlar almıştı (videoyu buradan izleyebilirsiniz).

Windows 8 Başlat Menüsü

Windows 8 Başlat Menüsü

Her ne kadar tablet PC’ler düşünülerek tasarlanan arayüzü herkes beğenmiş olmasa da yeni yapının eski tanıdık Windows arayüzünün üstüne eklenecek olması kullanıcılar tarafından kabul görmek konusunda Microsoft’un işini kolaylaştırıyor.

Bunu bir fırsat olarak gören bazı bağımsız geliştiriciler yeni arayüzü Windows 7’ye uyarlamaya çalışıyor. İtalyan geliştirici Sergio James Bruccoleri Windows 8 arayüzünü Windows 7’ye getiren yazılımın henüz beta aşamasına bile gelmediğini son kullanıcının test etmesi için sunulduğu zaman bazı göze hoş gelen etkilerin de ekleneceğini söylüyor.

Geçiş etkileri henüz olmayan arayüzün videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

1 Yorum

  1. ken

    Windows 8, dokunmatik ekranı olan bilgisayar ve tabletler için müthiş ki ben tablet almak için Win 8 tabletlerin uygun fiyata düşmesini bekliyorum ama bir çok alışkanlığımı değiştirmeme neden olacak Win 8’i şu an bilgisayarımın işletim sistemi yapmayı düşünmüyorum… Hele ki Win 7 ile her şey yolunda iken bütün sürücüler ve programlarımın bu garip ve değişik kısa yollara sahip işletim sistemi ile riske atmak şu an yapacağım son iş… Evet şu an moda gibi ama moda her zaman peşinde koşulan değil sizin kendi üzerinizde güzel durandır deniyor ise şu a Win 7 üzerimde güzel duruyo, Win 8 çok abiye:)))

Bir cevap yazın