Windows 8’den Sonra Steve Ballmer Koltuğunu Bırakacak mı?

Her ne kadar Microsoft denince ilk akla gelen isim Bill Gates olsa da Microsoft’un asıl lokomotif ismi kuşkusuz Steve Ballmer’dır.

Son günlerde dolaşan söylentilere göre Windows 8’in tanıtımından sonra Steve Ballmer, Microsoft’taki yöneticilik koltuğunu bırakmaya hazırlanıyormuş. Windows8update.com yayınladığı haberde güvenilir bir kaynağa dayanarak bunu aktarıyor.

Steve Ballmer dil

Steve Ballmer - Renkli kişiliğiyle de sık sık gündeme geliyor

Güvenilir kaynağın söylediğine göre Windows 8’in ister başarılı olsun ister başarısız olsun bu işletim sistemi sürümü Ballmer’ın içinde bulunduğu son operasyon olacakmış.

Bu iddianın kaynak güvenilir dense de bir iddia olduğunu hatırlatmakta fayda var, yani şu an için bir söylentiden ileri gitmiyor.

Peki, Ballmer koltuğunu bırakırsa onun yerine kim gelebilir? Windows 7’yi geliştiren takıma liderlik eden ve Windows 8’in gelişiminde de bunu sürdüren firmanın Windows’tan sorumlu yöneticisi Steven Sinofsky olabilir.

Ballmer, Ocak 2000’den beri Microsfot’un başında bulunuyor. Microsoft’ta çalışmaya başlamasıysa 1980’e kadar gidiyor. 32 yıl çalıştıktan sonra Steve Ballmer artık dinlenmek istiyor olabilir mi?

1 Yorum

Bir cevap yazın