Windows 8 Pro’nun Satış Fiyatı Sızdı

Geçtiğimiz günlerde lisanslı Windows XP, Vista ve 7 kullanıcısıysanız makul bir ücretle Windows 8’e geçebileceğiniz konusunda haber yapmıştık. Windows 8’i sıfırdan alacakların ne kadar ücret vereceğiyse henüz belli değil. Ama bugün internete düşen bir ekran görüntüsü bu konu hakkında ipucu içeriyor.

Her ne kadar Microsoft tarafından onaylanmamış olsa da ekran görüntüsü oldukça gerçekçi görünüyor. Buna göre Windows 8 Pro’yu indirmek istediğinizde 59.99 Euro ödemeniz gerekiyor. Dolar olarak düşünürsek fiyatın 59.99 $ ile 74.99 $ arasında olma ihtimali oldukça yüksek. Bu fiyata Windows 8 Pro ürün anahtarı ve indirme bağlantısı dahil. Eğer DVD’ye yazılmış fiziksel bir kopya istiyorsanız 14.99 € veya 18.99 $ daha vermeniz gerekiyor.

Microsoft’un Windows 8’in son kullanıcı satış fiyatını önümüzdeki ay içinde resmen duyurması bekleniyor. Bakalım sızan bu ekran görüntüsü gerçek fiyatla ne kadar örtüşecek. Yorumlarınızı bekliyoruz: Microsoft’un yeni fiyatlandırma politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Windows 8 Pro 75 $ olursa satın alır mısınız?

14 Yorum

 1. Hamdi Kellecioğlu

  Windows 8 şimdiye kadarki Windows’ların bulut temelli hizmetlerle (Skydrive vs) en içli dışlı olanı. Bunun da kopya kullanıma önemli oranda darbe vuracağını söylemek yanlış olmaz.

 2. aslan

  Wİndows 8 in önizleme sürümünü kullandım. Mevcut metro arayüzü ilgimi çekmedi. Tablet bilgisayar için ya da dokunmatik ekranlı diğer cihazlar için uygun olabilir ama ben normal masaüstü için pratik bulmadım (belki de sindirmem için biraz daha zaman geçmesi gerekir bilemiyorum). Bu dürümda win 7 mi yükseltmeyi düşünmüyorum.

 3. Cevat Kelle

  Windows 7’m stabil ve rahat. Laptoplarımdan birinde 8’i denedim Metro arayüzünden nefret ettim. Gerçekten masaüstü kullanıcıları için ciddi anlamda bir yenilik gelmedikçe 8’e geçmeyi düşünmüyorum.

 4. casus

  valla arkadaşlar kimse kusura bakmasın biz türk milleti olarak alışığız herşeyin kopyasını kullanmaya 2. çin malı vakasıolduk windows 8’de çare bulurlar aha da ben yaz buraya hemde çok kısa zamanda herkes kullanırın hayırlı olsun herkese tşkler.

Bir cevap yazın