Windows 8 İçin 15 İpucu

“Geleceğe hazır olun” –Microsoft

Windows 8’in Başlangıç Ekranı’nın kişisel bilgisayar dünyasında (en azından Windows kullanıcıları için) tümüyle yeni bir deneyim olduğu açık ama korkmayın, bir kez alıştıktan sonra yönünüzü bulmanız son derece kolay oluyor.

Bir süredir Windows 8 kullanıyoruz ve bazı yararlı ipuçlarını ve pük noktalarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Elbette sizin bildiklerinizi de yorumlarınızda belirtebilirsiniz.

Yola koyulalım…

5 Yorum

 1. ken

  Ben henüz kullanmadım, mağazada baktım ama masaüsüne ben dahil mağaza görevlisi de giremedi. öylece kaldım. Bütün dünyanın kabul ettiği kes,yapıştır, kısa yolunu değiştirdiler ise acayip olmuş, photoshop bile öyle çalışıyor, saçmalık, oldu olacak windows 8 değil wondows 8 diye bi işletim sistemi satsalar daha iyi olurmuş, madem bu kadar farklı olmak istemişler o zaman masaüstüne niye farklı grafikle tasarlamamışlar. Çok kaşınmışlar galiba saçma bi yenilik nasıl yaparız veya yapamayız diye. Windows 7 hiç bu kadar şikayet almadı hemen atladık üzerine hiç mi ders almadılar anlamıyorum Vista’dan. Neymi 10 dakikaa kuruluyormuş ama 10 dakikada da kaldırılıyor bilgisayarlarımızdan haberleri yok. Vista’nın yanında durmalı. Windows 9 çıksın ama Win 7 nin güzellikleri ile Win 8’in aptallıklarından arınmış olsun yüklerim.

 2. Godiswatchingus

  Komut istemine erişim konusu çok basit ve daha birçok özelliğe erişmek için başlat menüsüne (yeni nesil) sağ tıklayın admin yetkisiyle yada normal çalıştırın. Ayrıca şunuda söylemeliyim ilk başta bende sevmemiştim ama kullandıkça windowsu pratik kullanmanın zevkini tadıyorsunuz.Benim gibi önyargıyla yaklaşanlara önerim biraz kullanın sonra karar verin açıkçası win 7 yi açtığımda sıkılıyorum artık.

 3. fatih tokgöz

  kesinlikle zevkli bir kullanış sağlıyor
  Godiswatchingus
  dediği gibi bir çok kişi arayüz nedeni ile kullanmakdan çekiniyor fakat kullanmaya başladığınız andan itibaren rahat bir şekilde alışıyorsunuz windows7 ye nazaran bir çok özellik içermekte keyif alacağınızdan eminim ek özellik olarak işinize yararmı bilmiyorum fakat hava durumundan haritaya istediğiniz ülkelerden karelere ulaşabiliyorsunuz kullanıma göre değişiyor windows ve sistem ile ilgileniyorsanız eğer sanallaştırma için hyper-v desteği bile dahil (sistem özellikleriniz karşılık verebiliyor ise)

 4. DKC bilgisayar

  kesinlikle kötü ötesi… bu nedenle zaten 8.1 i cıkarttı msoft ama ya win 8 e balıklama dalanlar onlar ne olacak . ben denemek için kullandım 10 dakika sonra win 7 ye geri döndüm. m soft gün gectikce daha iğrenc OS lar cıkarmaya başladı bence .. bence en iyi işletim sistemi XP idi sonra wista geldi wista kötüydü onun acıklarını win 7 ile kapatmaya calıştılar. sonrasında win 8 geldi ama o daha kötüydü şimdi ise win 7 -8.1 i piaysaya sürdüler. sanırım msoft un para kazanma str atejisi bu !!

Bir cevap yazın