Windows 8 Duyurusu CES’de Yapılabilir

Bu yıl CES bir hayli renkli geçeceğe benziyor.

Microsoft’un Windows 8 için çalıştığı bir sır değil. Hatta Google’da Windows 8 diye bir arama yaptığınız zaman bu konuyla ilgili yazılmış binlerce makale ve haber bulabilirsiniz.

Fakat Microsoft, şimdiye kadar Windows 8’in özellikleri hakkında resmi ağızdan hiçbir yorumda bulunmadı. Windows 8 hakkında şimdiye kadar bildiklerimiz biraz editörlerin hayalgücü, biraz da sağdan soldan sızan bilgilerden oluşuyor.

Neyse ki önümüzdeki ay Los Angeles’da düzenlenecek CES fuarında Microsoft, Windows 8’in üzerindeki sır perdesini az da olsa kaldırabilir. Az da olsa diyorum, çünkü New York Times’ın haberine göre, Microsoft, CES fuarında Windows 8’in Tablet sürümünü tanıtmaya hazırlanıyor.

Daha da ilginç olan ise, Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın CES fuarında Windows 8 yüklü bir Tablet-PC tanıtma olasılığı.

Önümüzdeki yıla damgasını vuracağına artık kesin gözüyle bakılan Tablet-PC furyasına, Microsoft’un Windows 8’in Tablet sürümü ile hızlı bir cevap verme çalışmasını anlamlandırmak zor olmasa gerek.

3 Yorum

  1. levis

    Söz konusu reklam işbank reklamıydı galiba. Artık kaldırdılar çünkü sorunluydu. Kapatsanızda sorun çıkartıyordu. Neyse asıl konuya dönelim.Bune hızdır daha yeni yeni win 7 ye alışabildik. Tam alıştık derken yenisimi çıkacak. O zaman hiç para veripde original almayak bari.

Bir cevap yazın