Windows 8: AMD’nin Bulldozer Mimarisi Fark Yaratıyor mu?

Ölçüm Sonuçları: Oyunlar

Battlefield 3 tek kişilik kampanyası grafiklere çok yüklendiğinden, işlemci başarımının fark yaratacağını sanmıyoruz. Beklediğimiz üzere FX yamalı Windows 7 ve Windows 8 bir fark yaratmıyor.

Dirt Showdwon için Windows 7 yamalarının performansı aslında düşürdüğünü görüyoruz. Şansımız var ki Windows 8 %4 kadar hızlanmayı başarıyor.

The Elder Scrolls V: Skyrim işlemci performansına duyarlı olsa da AMD FX-8150 için önemli bir fark yok.

5 Yorum

  1. Frkan

    Bence yuku Amd ye atmaktan cok Windows a atmak gerek.Yeni bir isletim sistemi yapiorsun performans acisindan pek te fark olmuyor kullanissiz arayuzden bahsetmiyorum bile.Bu aralar fzlaca hayal kirikligi yasatti windows kulllanicilarina.

  2. teo_tiger

    AMD düşkünü arkadaşları anlamakta zorlanıyorum. fiyat / performans ürünü olsa da testler ortada. üstelik 200W ve üzeri güç tüketimi nedir arkadaş? ben AMD ve İntel İşlemcilerin hemen her türünü kullanmış biri olarak Cafeler için AMD kapsamlı Ev kullanıcıları için İntel diyenlerdenim. Ayrıca AMD oyunlarda fark yaratıyor ise bunun başlıca nedenlerinden birisi de İntelin yaptığı bazı işlemlere (Xcube gibi) AMD nin destek vermemesinden dolayı hiç yapmaması. Boru geniş olsa da musluk aynı olunca pek bi fark hissedilmiyor işin doğrusu.

Bir cevap yazın