Windows 8, 2012 Sonbaharında Çıkabilir

Microsoft’un başkan yardımcılarından Daniel Lewin, katıldığı bir etkinlikte Windows 8 olarak anılan Microsoft’un bir sonraki işletim sisteminin 2012 sonbaharında çıkabileceğini söyledi.

Windows 8 Başlat Menüsü

Windows 8 Başlat Menüsü

Lewin’in sözleri şu şekilde:

…kristal küreye bakıp, geçmişte yaşananların gelecekte olacakların göstergesi olduğunu düşündüğümüzde, bu yılın ilerleyen aylarında bir geliştiriciler forumu düzenleyeceğiz. Sonra daha önce yaptığımız gibi beta aşamasını başlatacağız ve 12 ay sonra ürünü son kullanıcıya sunacağız. Buradan hareketle hesabı siz yapın.

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Windows 8’in ayrıntılarının Eylül ayında yapılacak olan BUILD konferansında netleşeceğini belirtmişti. Lewin’in zamanlamasını göz önünde bulundurursak yeni işletim sisteminin beta sürümünün biraz daha geç çıkacağını (Ekim ayı gibi) söyleyebiliriz. Bunun üstüne 12 ay eklersek hem x86 temelli hem de ARM-temelli aygıtlarda çalışacak olan Windows 8’in tam sürümünün 2012’i sonbaharında çıkacağını söylemek yanlış olmaz. Tabi herhangi bir gecikme veya erteleme olmazsa…

2 Yorum

  1. mamad

    Android çok hızlı şekilde yayılıyorken, mobil platformlar için Win8’in gecikmemesi gerekiyor. Bu nedenle de 2012’de sunulması zorunlu gibi bir şey. Ancak masaüstünde çok da iyimser bakamıyorum duruma. Zaten Win7 gayet başarılı durumda. Bunun yanısıra Win8 taşınabilir platformlar düşünülerek hazırlanıyor. Yani masaüstü için Win7 XP gibi, Win8 ise Vista gibi olacaktır sanıyorum.

  2. levis

    Xp yi uzun zaman kullandım. Sistem yenilemeden sonra win 7 ye geçmek zorunda kaldığımdan win 7 ye geçtim. Şu an win 7 den de memnunum. Eğer zorunlu kalmazsam win 8 e geçmeyi düşünmüyorum.

Bir cevap yazın