Windows 7’ye Hızlı Başlat Menüsü Nasıl Eklenir?

Windows 7 Hızlı Başlat

Vista/XP’deki Hızlı Başlat menüsü vazgeçilmez olanlar için hazırladığımız bu rehberimizde, Windows 7’deki Görev Çubuğuna, Hızlı Başlat menüsünün nasıl ekleneceğini anlatıyoruz. Çok kolay bir iki adımdan sonra Hızlı Başlat menüsü elinizin altında.

Yavaş yavaş işlemlere geçelim.

Windows 7 Hızlı Başlat

Görev Çubuğu’na sağ tıklıyoruz ve Araç Çubukları -> Yeni araç çubuğu yolunu izliyoruz. Şimdi sıra en zor adımda. Açılan ekrandaki adres kısmına aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırıyoruz.

%appdata%MicrosoftInternet ExplorerQuick Launch

Windows 7 Hızlı Başlat

Kodu kopyaladıktan sonra Klasör Seç tuşuna basıyoruz. Böylelikle en zor adım olan bu adımın da ne kadar kolay olduğunu gördükten sonra, Görev Çubuğunun en sağında çıkan Hızlı Başlat menüsünü sola doğru taşıyoruz. Bu zorunlu değil tabi fakat Vista/XP’de Hızlı Başlat menüsünü kullanmaya alıştıysanız, sağ taraf bulunmasına alışamayabilirsiniz. Bu arada bu sola doğru taşıma işleminde önce Görev Çubuğu’nun kilitli olmaması gerektiğini de belirtelim.

Windows 7 Hızlı Başlat

Hızlı Başlat menüsünü ilk gördüğünüz anda da fark edebileceğiniz gibi, Vista/XP ile gelen Hızlı Başlat menüsünden biraz farklı. Bu durumu gidermek için ise Görev Çubuğundaki öğeleri ayıran noktalı kısma sağ tıklayıp Metni Göster ve Başlığı Göster maddelerindeki işaretleri kaldırıyoruz.

 Windows 7 Hızlı Başlat

Alıştığımız Hızlı Başlat menüsüne kavuştuktan sonra Görev Çubuğu’nu tekrar kilitliyoruz. Hızlı Başlat menünüz hayırlı olsun.

1 Yorum

  1. clarion

    Hızlı başlat menüsü anlamsız yere kayboluyorsa ve tekrar tekrar aynı şeyleri yapmak zorunda kalıyorsanız sağ altta taskbarda ki dil çubuğunu sağ tıklayıp kaldırmalısınız. Ufak bir bilgi 🙂

Bir cevap yazın