Windows 7’nin Satışları Windows Vista’ya Tur Bindirdi

Neredeyse tüm editörler Windows 7’nin Vista’dan daha iyi bir işletim sistemi olduğu konusunda hemfikirler ve yeni işletim sistemi çıktığından beri elde edilen satış rakamları da bunu resmen doğruluyor.

NPD Group’un satış verilerine göre Windows 7 satışları, Windows Vista’nın ilk çıktığı zamanlardaki satışlarla karşılaştırıldığında tam %234 daha fazla gerçekleşmiş. Windows 7 satışları sayesinde Microsoft Windows Vista ile kazandıklarından %82 kadar daha yüksek kazanç elde etti. Satışların büyük bölümünü Windows 7 Home Premium ve Home Premium Aile Paketi sürümleri oluşturuyor.

İşin ilginç tarafı Windows 7 yüklü PC satışları Windows Vista’lı PC’lere göre %6 daha az oldu. Uzmanlar bunun nedenini her iki işletim sisteminin çıktığı ayların (Ekim ve Ocak) farklı olması olarak açıklıyorlar ve Windows 7 çıktığında çoğu Windows Vista yüklü makinenin hala mağazalarda satılmayı beklediğine dikkat çekiyorlar. Bunu bir kenara bırakırsak Windows 7 çıktığı haftadaki PC satışları üçüncü çeyreğin tümüne kıyasla patlama yaptı. Bu kötü bir işaretten çok iyi bir işarete benziyor.  

1 Yorum

 1. Ziyaretçi GÜVEN

  1890 yılında mekanik devrimin sonu , ondan sonraki icatlar dizayn,tasarım,ve malzeme bilmi. Ve sahneye iki tip üretim cıkmış.

  Amerikan normu (Amerikan halkı için) DETROİT modeli (her aşamada GÜVENLİK ön planda daha sağlam koltuk,direksiyon,gövde,daha kalın sac direk korunma amaclı ön ve arka tanpon vb.bunları birarada tutmak icin tam şase ve ortaya 2-3 ton ağrlıklı muazam bir güvenlik çıkıyor,bu araçlarada mecbüren V6 , V8 , V12 silindirli motorlar koyuyorlar bu tonajı kaldırsın diye ve20 yıl garanti.)

  Buna karşın dünya pazarı için BERLİN Modeli Alman normu sahneye cıkıyor.Amerikan modeli kırpılacak ordan burdan çalıp  öntamponları süs yapıp gaz tenekesinden imal edip sahneye 800kg – 1tonluk araçlar cıkarıp ,can güvenliği sıfıra yakın minumum maliyet yüksek kar. 1-3 yıl garanti. Ha bide bunların çöp imalatları var ,JAPON.Bide ÇİN ‘liler var onlara hic değinmiyorum. Konumuzla ne ilgisi var  diyeceniz ,önce sistemi bilmek lazım.                                                                                   İşletim sisteminde son nokta XP ‘ dir. Ve motoru 478pin P4 ‘tü.

  Ve İşletim sisteminde  ulaşabilecek son devrim VİSTA ‘dır.Motoruda. 1366 pin intel core dir

  Bu ürün amerikan normudur.

  Bu Vistayı  Berlin modeline Cevirerek . yada kırparrak sahneye VİNDOWS 7  çıkardılar.

  Tabi motorunuda kırptılar  1156 core …. Fiatı aşahıya cekti, Şimdi kör gözler hucum !

  Benim anladığım bu. Saygılarımla güven.

Bir cevap yazın