Windows 7 SP1 Seneye Yazın Çıkabilir

Windows 7 resmen çıkalı iki hafta bile olmadı ama işletim sistemi bundan aylar önce zaten tamamlanmıştı. Hatta şu an Microsoft’un yeni yazılım takımı Windows 8’i geliştirmeye başladı bile. Bunun yanında Microsoft bundan önceki diğer işletim sistemlerine de yaptığı gibi Windows 7’yi de hizmet paketleri ve aylık güvenlik güncellemeleriyle yamanmış bohçaya çevirecek.

Microsoft Windows 7 için henüz bir Service Pack duyurusu yapmış değil fakat biz elbet bir gün bunun olacağını biliyoruz değil mi? Rus Wzor web sitesi Windows 7 SP1’in ilk beta sürümünün ocak 2010 gibi erken bir tarihte çıkacağını öne sürdü. Habere göre SP1’in yayın takviminde iki beta ve iki de dağıtım öncesi (release candidate) sürüm bulunuyor. Ayrıca Wzor SP1’in OEM şirketlerine yazın, son kullanıcılara ise sonbahar aylarında ulaşacağını yazmış.

Windows 7’nin “daha kararlı” halini kullanmak için yaklaşık bir sene boyunca Service Pack 1’i beklemeniz zaman kaybından başka hiçbir işe yaramaz çünkü Microsoft ne zaman bir hizmet paketi çıkarsa ilk yüklenildiği zamanlar işletim sistemleri oldukça kararsızlaşabiliyor. Hizmet paketleri ancak sonradan yapılan yamalarla gerçek potansiyellerini ortaya koymaya başlıyorlar.

Bir cevap yazın