Windows 7 SP1 RTM İnternete Sızdı (İndir)

Geçtiğimiz günlerde Windows 7 SP1’in hazır olduğu söylentisinin internette dolaştığı haberini yapmıştık. Henüz Microsoft resmi olarak açıklama yapmadığı için Windows 7 Service Pack 1 RTM etrafındaki sis dağılmamış olsa da bazı kaynaklar SP1 RTM’nin sızdığını ve internete verildiğini belirtiyor.

Windows 7 Service Pack beta 1

Windows 7 Service Pack 1

Torrent kaynaklarından indirilebileceği gibi bazı güvenilir indirme siteleri de (mesela Softpedia) 32-bit ve 64-bit için indirme bağlantıları sunmaya başlamış. Softpedia’nın sunucularından gelen bu güncellemeler büyük ihtimalle virüs ve kötü niyetli yazılım denetiminden de geçmiştir. Torrent aracılığıyla indirmek isteyenlerin özellikle dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz. Kötü niyetli kişiler böylesi çok indirilecek dosyaların içine özenle virüs yerleştiriyorlar.

Ürün numarası 7601.17514.101119-1850 olan SP1’in 32-bit olan sürümü 538 MB yer kaplarken 64-bit sürümü 903 MB yer kaplıyor.

Yeri gelmişken belirtelim Windows 7 sisteminize hizmet paketini kurmak için daha önce bir hizmet paketi kurulumu yapmamış olmanız gerekiyor. Yani çıkan beta ve RC sürümlerini kurup denediyseniz bu paketleri kaldırmanız gerekiyor.

Windows 7 SP 1 ile büyük yenilikler gelmediği ve daha çok çıkan güvenlik yamalarının bir toplamı olduğu için bizim tavsiyemiz mümkünse resmi duyurunun yapılmasını beklemek yönünde. Ancak hemen kurup denemek isteyen kullanıcılar güvenilir sitelerden indirdikleri güncellemeleri sitemlerine kurabilirler.

4 Yorum

  • Hamdi Kellecioğlu

   Yorumda verilen bağlantı RC sürümü için, güncellemenin son hali olan RTM (Üretim Öncesi) sürümünü indirmek isteyenler haberdeki bağlantıyı kullansınlar.

   • Arman

    kusura bakmayın heycan yaptım :)) yanlış link verdım neyse başkaları benım verdıgım linke girmez artık:))

Bir cevap yazın