Windows 7 SP1 Eylül Ayında Çıkacak

Microsoft’un Windows 7 için hizmet paketi hazırladığını tahmin etmek pek de zor olmasa gerek. Bunun yanında “ama ne zaman?” sorusuna net bir cevap veremiyorduk. Beklediğimiz söylenti fırtınası sonunda patlak verdi. ITChuiko’nun çıkardığı söylentiyi dikkate alacak olursak Windows 7 Service Pack 1’in erken sürümünün bu yılın haziran ayında çıkacağını ve sadece test görevlilerine açık olacak. Yalnız eylül ayında tam sürümü çıkacak ve herkes erişebilecek.

ZDNet adet olduğu üzere SP1’in işletim sistemi çıktığından bu yana yayınlanan tüm yama ve güncellemeleri ihtiva edeceğini ileri sürdü. Ayrıca bazı iyileştirmeler ve yeni hizmetler beklenebilir. SP1’in getireceği en büyük değişimlerin başında USB 3.0 desteği yer alıyor ve InfoWorld’e göre Bluetooth ve Wi-Fi iletişiminde de geliştirmeler yapılacak.

Microsoft’un bir an önce SP1’i çıkarması için birçok sebep var aslında. Şirketlerin önemli bir bölümü yeni bir işletim sistemine geçmeden önce “güvenli ve kararlı sürümleri” bekliyor. Microsoft’un Windows 7’yi daha fazla şirkete satabilmesi için mutlaka bir hizmet paketi çıkarması ve bunu hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın