Windows 7 RC Sürümü Kullananlar Dikkat!

Microsoft, Windows 7 RC sürümünü kullananları uyardı; mart ayında deneme süresi sonra erecek olan Windows 7 RC sürümünü kullanmaya devam edenlerin, işletim sistemleri her iki saaate bir otomatik olarak kapanacak, 1 hazirandan itibaren ise işletim sistemi kendini kapatacak ve ekran siyaha bürünecek.

Bildiğiniz gibi, işletim sistemlerinin beta ve RC sürümleri sınırlı bir süre için kullanıma açıktır. Bu süreyi aşanların yasal kullanım hakkı sona erer. Fakat Microsoft’un uyguladığı taktiği şaşırtıcı bulduk. Sonuçta, korsan Windows 7 kullanan hiç de azımsanmayacak kadar kullanıcı var. Korsan kullanıcılar, Windows 7’lerini rahat rahat kullanırken, Microsoft’un Windows 7 RC sürümü sahiplerine uyguladığı yöntem bana biraz acımasız geldi. Microsoft, bu sistem yerine kullanıcılara yasal kullanım haklarının bittiğini işaret eden uyarılar gönderebilirdi.

Bu olay, bana bir zamanların ünlü bir TV dizisi görevimiz tehlikledeki “bu cihaz kendi kendini 15 saniyede içinde yok edecektir” uyarısını hatırlattı.

Aranızda Windows 7 RC sürümü kullananlar varsa Windows 7, kendi kendini yok etmeden yeni bir işletim sistemine geçmeyi düşünebilir.

2 Yorum

Bir cevap yazın