Windows 7 Dizüstü Pilleri Yanlış Okuyor

Microsoft, Windows 7 ile beraber satılan bazı dizüstü bilgisayarlarda ortaya çıkan bir pil uyarı sorununu kabul etti. Sorun, Windows 7’nin  dizüstü bilgisayarlarda firmware’i yanlış okuması sonucu ortaya çıkıyor. Microsoft, donanım ortakları ile birlikte bu sorunu halletmeye çalışıyormuş.

Windows 7 kullanıcıları, “bilgisayar aniden kapanabilir pili değiştirin” mealinde uyarılar alıyorlarmış. Donanım forumlarında benzer pek çok şikayet var. Bir Windows 7 kullanıcısı, 2 saat pil süresi olan dizüstünün şimdi yarım saat bile dayanamadığını söylemiş. Bazı kullanıcılar, Microsoft’u dava etmekten söz etmiş. Ayrıca bu sorunun Windows RC sürümünden tam sürüme geçen kullanıcılarda olduğu da ortalıkta dolaşan söylentiler arasında.

Microsoft, sorunun çözümü için olası bir süre vermemiş sadece sorun üzerinde uğraştıklarını belirtmekle yetinmiş. Windows 7’nin pil ölçümlerini yanlış mı yaptığı, yoksa pili gereksiz yere kullanarak ömrünü mü yediği belirsiz. Windows 7’nin işletim sistemi pastasında %10’luk bir kesime ulaştığını duyunca ister istemez bu sorundan kim bilir kaç dizüstü etkilenmiştir diye soramadan edemiyoruz. Eğer sizde de benzer bir sorun varsa Microsoft teknik servisine danışmanızı öneririz.

1 Yorum

Bir cevap yazın