Windows 7 90 Milyon Satış Rakamına Ulaştı

Microsoft’un keyfi bugünlerde yerinde olmalı çünkü gelen rakamlara bakılırsa; Windows 7 piyasa çıkalı yaklaşık dört ay olmasına rağmen 90 milyon orijinal kopya satarak tüm zamanların en hızlı satan işletim sistemi ünvanını ele geçirdi. Aynı zaman aralığında Vista’nın sadece 40 milyon orijinal kopya sattığını dikkate alırsak, bu Windows 7 için bir hayli etkileyici bir rakam diyebiliriz.

Windows 7’nin Vista üstündeki üstünlüğü tartışılmaz fakat bu Windows 7’nin aslında Vista’nın hatalardan arındırılmış bir işletim sistemi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ayrıca, o kadar para verip bir Vista kopyası alan kullanıcıların Windows 7 piyasaya sürüldükten sonra ruh halini de düşünmek lazım. Microsoft’a güvenip Vista işletim sistemi alanlar yarı yolda kaldı kalmış gibi gözüküyor çünkü Microsoft bundan sonra tüm ağırlığını Windows 7’e verecektir. Aynı durum Windows XP ile Windows ME işletim sistemlerinde de olmamışmıydı? Microsoft, bir hayli sorunlu olan Windows ME’yi, XP piyasaya çıktıktan sonra bir anda unutuvermişti.

Sonuç olarak: beğensek de beğenmesek de Microsoft hala işletim sistemi pazarının kralı ve uzun bir süre daha bu durum değişmeyecek gibi gözüküyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın