Windows 8 Yükseltme Sürümü 39.99 $ Fiyatla Satılacak

Microsoft, bu sefer farklı bir strateji izleyerek Windows 8’in yükseltme sürümünü 39.99 $ fiyatla satmaya hazırlanıyor. Hali hazırda Windows XP, Windows Vista veya Windows 7 lisansına sahip olan kullanıcılar Windows 8 Pro’ya sadece 39.99 $ ödeyerek geçebilecekler.

Yeni işletim sisteminin duyurulmasından sonra windows.com üzerinden indirilecek olan yükseltme sürümüyle birlikte isteyen kullanıcılar Windows Media Center’ı da ücretsiz olarak alabilecekler.

Bu aralar yeni bir bilgisayar alan kullanıcılar içinse durum daha iyi. 2 Haziran’dan sonra alınan bilgisayarlardaki Windows 7 işletim sistemi 29 TL karşılığında yükseltilebilecek.

Elinde yeni bilgisayarla gelen OEM sürüm yerine kutulu Windows olanlarsa Windows 8 Pro’ya 69.99 $ ücret vererek geçebilecekler.

Windows 7 çıktığında yükseltme sürümünün Home Premium için 119 $ ve Professional için 199 $ olduğunu düşünürsek Microsoft’un yeni fiyatlandırma politikasının oldukça iyi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Microsoft’un yükseltme sürümü için 50 $ altı fiyat verdiği en son işletim sistemi Window Millenium Edition’dı umarız Windows 8, Windows ME’ye göre çok daha iyi bir işletim sistemi olur.

Microsoft’un elinde herhangi bir Windows lisansı olmayan kullanıcılar için ilerleyen günlerde farklı fiyatlarla yeni bir kampanya duyurması bekleniyor.

Windows 8 Pro’nun fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Microsoft’un yeni fiyatlandırma politikası yükseltme yapma kararınızı etkiledi mi? Yorumlarınızı bekliyoruz…

3 Yorum

  1. M. Gökhan Aktaş

    Ben Windows 7 Home Basic işletim sistemimi yükseltmeye çalıştığımda bu uygulamanın ülkemizde hizmet vermediğini öğrenmiş bulundum. Bakalım bu “yükseltme” satma işlerini hayata iyi geçirirse Microsoft, belki bende Win7’de üst pakete geçebilirim artık.

Bir cevap yazın