WGT Ankara 2007 Elemeleri

WGT Ankara 2007 Elemeleri

World GameMaster Tournament, bilgisayar oyunu tutkunlarını bir araya getiren Türkiye’deki en büyük organizasyonlardan birisidir. Bu tür organizasyonlar, bilgisayar başında zaman geçirerek asosyal hale gelen oyuncuların bir arada oyun oynayarak sosyalleşmesini sağlamaktadır. Organizasyonun başını Asus ile Intel çekiyor ve katılımcılara harika eşantiyonlar verirken organizasyonda turnuvası yapılan oyunların finalistlerine her oyuncunun rüyalarına giren son nesil parçalardan oluşan muhteşem bir bilgisayar sistemi hediye ediyor. İlk defa 2006’da başlayan WGT, Türkiye’nin büyük şehirlerinde yaptığı elemeler sonrası İstanbul’da finaller gerçekleştiriyor. Bu sene organizasyonda yer edinmiş oyunlar; Counter-Strike 1.6, Warcraft III: The Frozen Throne, Fifa Soccer 2007, Need For Speed: Carbon ve Quake 4 olarak sıralanıyor.

Türk oyun piyasasının diğer ülkelere nazaran geride kaldığı şu günlerde böyle atılımların olması gerçekten çok güzel. Fakat bunca çabaya oyuncularımızın ilgisiz kalması çok kötü. Kime sorarsak soralım oyunların Türkçe olmayışından ve pahalı oluşlarından yakınır. Bu yakarışların boşuna olduğunu buradan duyuralım. Yapılan organizasyonlara etkinliklere katılmazsan oyuncu potansiyelini göstermezsen neden ciddiye alınasın ki! Kaybın yok kârın var. Sponsor firmalar tarafından ödüllendiriliyorsun. Yani trajikomik bir durum söz konusu.

WGT Ankara 2007 Elemeleri

THGTR donanım ağırlıklı bir siteyken son birkaç ay içerisinde oyunlara da yer vermeye başladı. Böylece, öncelikle Türk oyun piyasası olmak üzere dünya oyun piyasasından da haberler görmeye başlayacaksınız.

Türk oyun piyasası için büyük bir atılım olan WGT’nin Ankara elemelerini izlemek üzere Chatlak Arkadium’daydık. İnanması zor olsa da THGTR’den başka hiçbir site orada değildi, özellikle de oyun siteleri. Buradan oyun sitelerine sesleniyoruz lütfen böyle organizasyonları es geçmeyin.

1 Yorum

  1. Skyr3x

    Elimden gelse cafe de normal arkadaşlarla cs oynarken bile evdeki bilgisayarımın materyallerini getirmek isterim. 🙂 (Monitöre varana kadar.) Sonuç o ki nasıl doğduğunuz yere alışıyorsanız memleketiniz oluyorsa bilgisayarınız da onun gibidir başka bilgisayarları yadırgadığınız bile olmaz mı zaman zaman? 🙂

Bir cevap yazın