Western Digital 640 GB Dizüstü Sabit Disk Sürücülerini Duyurdu

Western Digital ScorpioBlue

Harici depolama çözümlerinde dünya lideri olan WD, 9.5 mm yüksekliğinde, 640 GB kapasiteye sahip, 2.5 inçlik notebook sabit disklerini sunar.

WD Scorpio® Blue™ 640 GB sabit diski, plaka başına 320 GB teknolojisi kullanır ve yaygın olarak kullanılan notebook bilgisayarları için özel olarak tasarlanmıştır. WD Scorpio Blue 640 GB 2.5 inçlik sabit diski, endüstrideki standart 9.5 mm ve 2 diskli sürücüler arasında şuana kadar sağlanan en yüksek kapasiteye sahiptir.

Yeni WD Scorpio Blue 640 GB sürücüsü, toplam güç tüketiminde, önceki nesil WD Scorpio Blue sürücülerine kıyasla, yüzde 30 bir azalma sağlar ve sınıfındaki en iyi güç ve performansı sunar ki bu durum WD Scorpio Blue 640 GB sürücülerini, daha fazla pil ömrü, daha sessiz ve serin çalışma ihtiyacı olan notebook bilgisayarları ve diğer taşınabilir araçlar için ideal bir çözüm haline getirir.

WD Scorpio Blue’nun Özellikleri

  • WhisperDrive™ – WD’nin ayrıcalıklı WhisperDrive teknolojisi, teknolojinin en son model arama algoritmasını kullanarak, en sessiz 2.5 inçlik sürücüyü üretmek için kullanır;
  • ShockGuard™ – Çığır açan ShockGuard teknolojisi, mobil ve notebook uygulamaları için en iyi şok tolerans özelliklerini karşılamak için donanım ve yazılım ilerlemelerini birleştirir.
  • IntelliSeek™ – Benzersiz bir özellikle olan IntelliSeek teknolojisi, optimum arama hızını, güç tüketimi, ses ve sarsıntıyı azaltmak için hesaplar. IntelliSeek demonstrasyonu için, WD’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Fiyat ve Bulunabilirlik

WD Scorpio Blue 640 GB  (model WD6400BEVT) sabit sürücülerini seçkin distribütörler ve satış noktalarından Kasım 2009 itibariyle temin edebilirsiniz.

Önerilen satış fiyatı WD Scorpio Blue 640 GB için 169 $ + KDV şeklindedir.

WD Scorpio Blue sabit sürücüleri, üç yıllık sınırlı garanti kapsamındadır.

WD Scorpio Blue mobil sabit sürücüleri hakkında daha fazla bilgiye, firmanın web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Western Digital ScorpioBlue

Bir cevap yazın