Western Digital 2 TB My Book Essential İncelemesi

Hiç düşündünüz mü önemli dosyalarınızın, iş yazışmalarınızın, önemli günlerde sevdikleriniz ile beraber çektirdiğiniz fotoğraflarınızın ansızın bozulan sabit diskiniz ile beraber yok olup gittiğini? Her ne kadar bozulan sabit disklerden veri kurtarmak mümkünse de bu işlem için cüzdanınızın biraz kabarık olması gerekir. Muhtemelen satın aldığınız sabit disk fiyatının üç dört katını verileri kurtarmak için ödeyeceksiniz.

Bir akrabamı hatırlıyorum da bozulan sabit diskinden veri kurtarmak için gezdiği onca bilgisayarcıdan sonra, değmez bu paraya değip sabit diskini çöpe atmıştı.

Sanırım, başımıza böyle bir durum gelmeden olayın vahametini anlamamız pek mümkün değil. “Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer” derler ya. Eğer başınıza böyle bir şey geldiyse veri yedeklemenin ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Tabi veri yedeklemeyi alışkanlık haline getiren tedbirli insanlarda var. Bugün test masamızda tam da bu işler için uygun bir ürün var, Western Digital 2 TB My Book Essential.

Western Digital My Book Essential

Western Digital 2 TB My Book Essential

WD My Book essential kutuBu ürünün yedekleme özelliklerine yazının ilerleyen sayfalarında değineceğiz ama önce adettendir tasarımla başlayalım yine.

My Book Essential’in tasarımı da diğer My Book’lara benziyor. Fakat My Book USB 3.0‘da gördüğümüzün tersine bu ürünün dış yüzeyi parlak bir malzemeden üretilmiş ve çok çabuk kirleniyor. Resimdeki beyaz ışıklar ise, sabit diskinizin ne kadar kullanıldığı hakkında bir fikir edinmenizi sağlıyor. Bunun dışında bu ürünün tasarım olarak diğer My Book’lardan ayıran pek bir özelliği yok.

Kutu içeriği ise oldukça sade; adaptör ve kalite bir USB 2.0 kablosu tüm kutudan çıkan bunlar. Zaten bu ürünü cezbedici kılan zengin kutu içeriği değil, zengin yedekleme özellikleri.

1 Yorum

Bir cevap yazın