Welch Call of Duty’i Tahtından İndirmeye Hazır

Call of Duty markasının yaratıcılarından Dusty Welch, yeni stüdyosuyla Call of Duty’i tahtından indirecek yeni bir FPS ile geliyor. Hedef 30 milyon oyuncu.

Activision’ın eski kıdemli çalışanlarından ve Call of Duty markasının yaratılmasında ciddi emekleri bulunan Dusty Welch, Seattle’da kurduğu U4iA isimli yeni oyun stüdyosu ile Free to Play tabanlı yeni bir FPS üzerinde çalışmaya başlamış. Üstelik Welch, gameindustry.biz‘e verdiği röportajda hedeflerinin Call of Duty’i tahtından indirip League of Legends’ın oyuncu sayısını yakalamak olduğunu açıklamış (ki bu da 30 milyon demek).

Call of Duty’i endsütrinin liderlerini tahtından etmek için 2000’li yılların başında yaratmıştım. U4iA’daki hedefim de aynı başarıyı tekrar etmek.

Tarayıcı tabanlı bir ortamda AAA kalibresinde bir FPS deneyimi yaratmayı hedefliyoruz. Bence bu yeni bir dinamiğin öncüsü olacak ve oyuncuları sosyal ortama çekecek.

U4iA, Riot Games’in (LoL’un geliştiricisi) bugün tecrübe ettiği rakamları yakalayabilir, hatta geçeblir.

Oyunun ismi henüz açıklanmış değil, ancak büyük bir ihtimalle 2012 yılı içerisinde yayınlanacak.

Evet, bütün bu açıklamalar fazla iddialı geliyor olabilir. Ancak Welch’in Activision’ın ikinci başkanlığını yaptığı dönemde Guitar Hero serisini büyük başarılara taşıdığını ve Call of Duty gibi bir devin yaratılmasında çok önemli bir rol oynadığını düşünürsek U4iA’yı da yakından takip etmeye başlamakta fayda var. Öte yandan endüstrinin artık birbirinin aynısı oyunlar yerine daha yenilikçi fikirlerine yelken açması gerektiği de bir gerçek.

2 Yorum

Bir cevap yazın