Warner Bros’tan Yeni Bir Süper Kahraman Oyunu Geliyor

Warner Bros Interactive patronu Martin Tremblay, bir başka DC Comic kahramanının oyununu yapacaklarını açıkladı.

Warner Bros’un son birkaç yıldır video oyun endüstrisinin yükselen güçlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz rahatlıkla. Özellikle de bünyesinde son Batman oyunlarıyla büyük başarı yakalayan Rocksteady Studios, FEAR’ın yaratıcısı Monolith, LEGO oyunlarının geliştiricisi Traveller’s Tales, Mortal Kombat efsanesinin yaratıcılarının kurduğu NetherRealm ve Lord of the Rings Online’dan tanıdığımız Turbine Inc. gibi yaratıcı geliştiricilerin olduğunu düşününce. Görünüşe bakılırsa bu liste yakın zamanda daha da zenginleşeecek.

Warner Bros Interactive patronu Martin Tremblay, 2009 Spike TV Video Oyun Ödülleri töreninde duyurulduğundan bu yana merakla beklenen Batman: Arkham City’nin ABD’de raflara çıkmasının ardından Los Angeles Times‘a verdiği röportajda son dönemde yakalanan başarının sırrını ve önümüzdeki süreçte izleyecekleri politikayı anlatmış. Ardından da başka bir DC Comics kahramanının oyununu yapacaklarını müjdelemiş. Şimdilik bir ipucu verilmemiş olsa da, akla hemen Superman geliyor. Zira adam gibi sağlam bir Superman oyununa kavuşmanın vakti çoktan geldi…

Warner Bros Interactive Martin Tremblay

Martin Tremblay, Warner Bros’un son dönemde özellikle Batman: Arkham Asylum ve Arkham City ile yakaladığı başarının sırrını şu sözlerle açıklıyor.

Film odaklı oyun işi tamamen çökmüş durumda ve çocuklara hitap ediyor. Biz filmlerden uzaklaşmaya çalışıyoruz, böylece oyun özüne sadık kalabiliyor.

Warner Bros, Batman: Arkham City’nin ardından Kasım ayı başında Baldur’s Gate: Dark Alliance’tan tanıdığımız Snowblind Studios’un geliştirdiği The Lord of the Rings: War in the North’u yayınlayacak. Ayrıca Peter Jackson’ın çektiği ve 2012 Aralık’ta gösterime girecek The Hobbit: An Unexpected Journey filminin öncesinde de filmden ayrı bir Hobbit oyunu raflarla buluşacak. Öte yandan Shadows of the Damned ile büyük sükse yapan Grasshopper Manufacture’ın yeni oyunu Lollipop Chainsaw’u da yine Warner Bros yayınlayacak.

Bir cevap yazın