Warner, Batman Arkham Asylum’u Geliştiren Rocksteady’i Satın Aldı

Film oyunlarının bahtsız kaderini değiştiren, bizi Batman’nin korkuları ve düşmanları ile tanıştıran, çoklu oyuncu olmadan da harika bir oyun yapılabileceğini gösteren, muhteşem bir oyun yapmak için illa büyük bütçelere ve büyük stüdyolara ihtiyacınız olmadığını gösteren, tartışmasız tüm zamanların en iyi süper kahraman oyunu, Batman: Arkham Asylum. Bilmiyorum bu oyun için daha ne söyleyebiliriz ki…

Rocksteady, Batman Arkham Asylum ile çalıştığını açıklayana kadar pek bilinmeyen bir firmaydı ve bu bilinmezliğin etkisiyle bütün oyun severler şu soruyu sordular kendi kendilerine: acaba Rocksteady, böyle önemli bir çizgi romanı oyun dünyasına aktarmakta başarılı olabilecek miydi? Bu soru bizimde kafamızı kurcaladı. Oyun için yayınlanan video ve resimlere baktığımız zaman, ortada güzel bir şeyler var gibiydi ama tam da emin olamıyorduk.

Üstelik Rocksteady’nin çok önemli bir rakibi daha vardı yine, Batman. The Dark Knight ile Christopher Nolan, yine bir şaheser çıkarmış ve çıtayı çok daha yükseklere taşımıştı. Böyle muhteşem bir filmin oyununu yapmak kolay değildi. Fakat Batman Arkham Asylum piyasaya çıktıktan sonra herkes gördü ki bu bir film oyunu değildi ve oyun, Batman’nin çizgi romanlarından esinlenilerek hazırlanmıştı. Bu sayede Rcoksteady, The Dark Knight filminin konseptinden dışarı çıkabildi. Batman Arkham Asylum hakkında daha söylenebilecek bir çok şey var ama Batman Arkham Asylum’u daha önce incelemiştik, tekrara gerek yok sanırım. Asıl haberimize geçmeden önce kısaca şunu söylemek istiyorum: Batman Arkham Asylum, ödediğiniz her kuruşu sonuna kadar hak eden tüm zamanların en iyi süper kahraman oyunu…

Batman Arkham Asylum’un başarısının ardından Rocksteady’nin önü iyice açıldı. İkinci bir Batman oyunu? Kimsenin kuşkusu yoktu zaten. Rocksteady’de kendinden bekleneni yaptı ve Batman’in devam oyununu duyurdu. Fakat önemli bir gelişme daha oldu bugünlerde. Batman’in isim haklarını elinde bulunduran Warner Bros, Rocksteady Studios’u satın aldığını açıkladı.

Rcoksteady Stüdyo Yönetmeni Sefton Hill, konuyla ilgili şu yorumu yapmış.

Rocksteady çalışanları Warner Bros’un sahip olduğu markalardan daha fazla oyun yapmak için oldukça heyecanlı.

Warner Bros’da benzer bir açıklama ile Rocksteady’i sadece Batman oyunlarında çalışırken görmek istemediklerini belirtmiş.

Rocksteady, Batman Arkham Asylum ile kendini kanıtlamıştı. Umarız Warner Bros ile yolları çok daha açık olur. Oyun dünyasının böyle yetenekli bir stüdyoya ihtiyacı var çünkü.

1 Yorum

Bir cevap yazın