Warhammer Online’dan Büyük Fail

Pek oynanmadığı için yakın zamanda sınırsız deneme sürümü bile çıkan Warhammer Online’ın popülerliğine popülerlik katacak (!) bir haberle karşınızdayız. Bu sefer Warhammer Online’ın “fail” olduğu konu içerik eksikliği veya oyun mekanikleri değil yalnız. Banka ödemelerinde çuvalladı bu sefer oyun.

Bu sabah uyandıklarında (aslında öyle değil ama biraz dramatik olsun) kredi kartlarından Warhammer Online’ın bir aylık ücretinin tam 22 defa çekildiğini gören oyuncular şoka uğradı. WO forumlarındaki “Biling Error” adındaki başlığa yaşadıkları problemi yazan Warhammer Online kullanıcılarının sayısı gün içerisinde sürekli arttı. Her ne kadar başlığa yazanlar çok fazla olmasa da hesabından fazladan para çekilen kullanıcıların sayısı o başlığa cevap yazan kullanıcılardan çok daha fazla olduğu söyleniyor, hatta bunların büyük çoğunluğu direk Mythic’e mail’le ulaşmayı tercih etmiş.

EA konu üzerine şu yorumu yaptı:

Kredi kartından yanlışlıkla fazla para çekilen kullanıcıların 24-36 saat içerisinde paralarının geri döneceğini doğrulamış bulunuyoruz. Eminiz ki hata düzeltildiğinde paralar da hesabınıza geri yatmış olacak.

Anlaşılan işler en nihayetinde kazasız belasız tatlıya bağlanacak, olan da kredi kartı limiti tükenip acil ihtiyaçlarını karşılamayan kullanıcılara olacak. Neyse, haberi bitirdiğimize göre ben de WoW hesabımdan kredi kartını iptal ettirip önceden ödenmiş kart alayım… Korktum yahu.

5 Yorum

    • Tahir Meylani

      Aslında online oyun oynayanlar “Fail” kelimesinin ne anlama geldiğini çok iyi biliyorlar fakat evet, “hata” kelimesi daha uygun. Bizde oyuncu olduğumuz için bazen haberlerimizin her kesimden okuyucusu olduğunu unutuveriyoruz.

Bir cevap yazın