Warcraft filminin ismi belli oldu!

Warcraft, World of Warcraft veya Blizzard isimlerinden birini duymamışsanız ya son 10 yıldır dünyamızda yaşamıyordunuz ya da oyunlarla en ufak bir alakanız yok; hatta son bir kaç yıldır ana haber bültenlerini dahi izlemiyorsunuz.

Oyun endüstrisinde 2000’li yılların pop ikonu haline gelmiş ve geliştiricisi Blizzard’a milyon dolarlar kazandırmış Warcraft markasının da artık sinemaya uyarlanma vakti çoktaaan gelmişti. Bir süredir filmin ismi ve hikayesinin genel konsepti hakkında bilgi sahibi olmayı bekliyorduk. Nihayet film yapımcısı Legendary Pictures ve Blizzard’dan gelen ufak tefek haberler merakımızı bir nebze azaltacak gibi.

World of Warcraft Arthas 2

Arthas'ı konu alacak bir film, Warcraft fanlarını oldukça memnun edecek gibi.

Basına sızan bilgiler filmin adının “şimdilik” Warcraft: Rise of the Lich King olduğunu gösteriyor. Bu isim hemen aklımıza ağırlıklı olarak Warcraft III: Reign of Chaos ve Frozen Throne’u anlatan Christie Golden kitabı World of Warcraft: Rise of the Lich King’i getiriyor. Haliyle filmin de ağırlıklı olarak bu kitaptan esinleneceğini söylemek için müneccim olmaya gerek yok. Yani merakla beklediğimiz Warcraft filmi, Warcraft hayranlarının oldukça ilgi duydukları Arthas karakterine odaklanacak gibi görünüyor. Tabi bunlar henüz basına sızmış bilgiler; umuyoruz ki çok kısa süre içinde Blizzard’dan “resmi” bir açıklama gelecektir.

Filmi Evil Dead ve Spider Man serisinden tanıdığımız yönetmen Sam Raimi’nin çekeceği daha önce duyurulmuştu. Senarist masasında ise Warcraft II ve Diablo senaryolarından tanıdığımız Chris Matzen var. Film henüz planlanma aşamasında olduğu için de henüz duyurulmuş veya basına sızan bir oyuncu ismine ulaşmak mümkün değil.

2011’de beyazperdeye yansımasını umduğumuz Warcraft filmi hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

3 Yorum

    • Ziyaretçi

      arkds bu fılm 12 yası tatmın edılmmesı cın yapılmıyor sneı tatmın etmıorsa yapılacak bişi yok o senın kararın ama kalkıpta bi sınır sen koyamassın koyulursada sana sorulmaz.. o yuzden mantıklı konuş… bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamaz sen animasyonada anime diyen tiplerdensin…

Bir cevap yazın