Warcraft Filmi Senaryo Aşamasında

Üç ay kadar önce Warcraft’ın beyazperdeyi fethetme projesiyle ilgili basına sızan bilgileri sizlerle paylaşmıştık. Dün ise Televizyon Eleştirmenleri Derneği’nin (TCA) kış toplantısında IF dergisine konuşan projenin yapımcılarından Robert Tapert, (Drag Me To Hell, Evil Dead, Timecop) filmin senaryo yazım aşamasında olduğunu doğruladı. 

Filmin yönetmen koltuğunda Evil Dead ve Spider-man serilerinden tanıdığımız Sam Raimi’nin oturacağı biliniyor. Hal böyle olunca; usta yönetmenin, geçtiğimiz hafta Spider-man 4 projesinden ayrılması da kulislerde oldukça manidar karşılandı. Ne var ki; ne Sam Raimi ne de bir çok yapımda birlikte çalıştığı yapımcı Robert Tapert, bu konuda bir açıklama yapmış değil.

Ancak şöyle bir düşününce; Sam Raimi’nin Spider-man 4 projesinden ayrılmasıyla Warcraft projesi arasında bir bağlantı olma ihtimali oldukça düşük. Nedeni ise Tapert’ın sözlerinde gizli:

“Film yapım aşamasında. Şu an taslak/hikaye/senaryo sürecindeyiz.”

İsminin Warcraft: Rise of the Lich King (belki de bir Christie Golden uyarlaması) olması beklenen ve Warcraft hayranlarının büyük ilgi duydukları Arthas karakterine odaklanacak filmin senaryosu için Warcraft II ve Diablo senaryolarından tanıdığımız Chris Matzen kalem sallıyor.

Bir cevap yazın