War of the Roses Gerçeğiyle Yüzleşin

Uzun zamandır övündüğümüz hatta ve hatta bakanların dahi örnek gösterdiği Mount and Blade’in akıbeti War of the Roses ile sarsılacak gibi.

GDC 2012’de gösterilen ve ilk oyun içi videosu yayınlanan War of the Roses, kimileri üzerinde şok etkisi oluştururken beni çok şaşırtmadı. Zira değerli THGTR okuyucuları bilir ki ben TaleWorlds tarafından geliştirilen Mount and Blade serilerini incelerken birçok konuda sitem edip, dinamikler üzerine yoğunlaşılması gerektiğini vurgulamıştım. Aynı zamanda rakiplerin de sektöre güçlü bir giriş yapacağının altını çizmiştim…

Biraz geri gidelim, bağımsız (indie) bir ekibin geliştirdi Chivalry Medieval Warfare için ‘Warband killer: Chivalry Medieval Warfare’ haberini yapmıştık. Henüz bu oyundan bir haber yok ama TaleWorlds’e çok yakın bir yerden, Paradox’tan gelen haberler beni hem üzdü hem sevindirdi.

War of the Roses, GDC 2012’de tanıtıldı ve ilk oynanış videosu yayınlandı. Dağıtıcı Paradox, geliştirici ise Uğur’un vesilesiyle sizin de yakinen tanıdığınız Fatshark!

İşte o video:

Üzüntü ve sevinç bir arada. Zira güçlü bir rakip var karşıda, rakip olduğu zaman rekabet açığa çıkar…

3 Yorum

  1. küheylan

    valla hiç üzülmedim taleworlds’e ne yalan söyleyeyim.yani ilk çıkan mb’nin üstüne yıllardır online moddan başka hiçbir şey koymadı adamlar,eh sonu böyle olur tabi.beni asıl şaşırtan hala büyük firmaların bu konseptte oyun yapmaması,yani bir activision’ın,ea’nin bu fırsatı görmezden gelmesi çok garip.

  2. muhammet

    aslında şaşırmadım küheylanında dediği gibi moddan başka birşey geliştirmediler.ama merak etme bu sektörde oyun yaparlar büyük firmalar şuan projesine almışlardır uğraştıkları oyunları oldukları için fırsat bulamazlar ama ben ilerde çok çok daha iyisini çıkaraklarını tahmin ediyorum vede istiyorum.

  3. batu1119

    m&b böyle giderse zaten iflas eder grafik hala eskisi gibi ya tamam oyun yapmak zorda bu m&b dünyada en çok oynanan 7. oyun insaf ya milyon dolarlık satış rakamları car.

Bir cevap yazın