Vodafone iPhone 4 Macerası ve Vodafone RED Hakkında Bölüm 2

Bölüm 2: Güle Güle iPhone 4… Hoş geldin iPhone 4

“iPhone 4 Yolları Taşlı Geliyor Steve Jobs’lı…“ başlığını kullandığım ilk yazıda ne maceralar ile iPhone 4 aldığımı anlatmıştım. Aslında bu site her ne kadar teknoloji sitesi olsa da, ben konunun odağına iPhone 4 alma macerasını getirmeye çalışmıştım. Ama ne yaparsanız yapın yazı içerisinde Apple ürünü olunca, konu odağı cihazın kendisi oluyor. O yüzden bu kısımda Vodafone RED denilen ve Vodafone’ca faturasındaki sıfırlara dikkat etmeyen kullanıcılara sunulan hizmetleri içeren bir yazıyı sizlerle paylaşmak niyetindeyim.

Giriş kısmından sonra RED ayrıcalıklı servislere değineyim biraz. Aslında bu kısmı açmak yerine sadece RED Team’den bahsetmeliyim. RED Team ile bir macera yaşadım ve bu macera paylaşılmalı diye düşünüyorum. Geri kalan servisleri/hizmetleri buraya yazarsam reklam yapmış olurum ki biz öyle şeyler yapmayız(!). Açıyorum: RED Team, teknoloji konusunda yaşadığınız cep telefonu odaklı sorunlarınıza destek olmak amaçlı kurulmuş bir grup kapıda destek veren teknoloji asistanı topluluğu. Yani Vodafone’dan bir telefon aldınız ve telefonunuz bozuldu o zaman hemen 7008’i ücretsiz arıyorsunuz ve siz İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Bursa, Ankara, Eskişehir ve Kırıkkale şehirlerinden birisindeyseniz hemen sizden uygun bir saat/gün randevu alınıyor ve o saatlerde RED Team çalışanı arkadaş istediğiniz adreste oluveriyor. Buradan sonra ister cihazınızın ayarında sorun olsun ister cihazın donanımında sorun olsun sizi yönlendiriyorlar. Bu sırada cihazınızın garantiye gitmesi olasılığına karşılık, siz ne kullanıyorsanız; misal Blackberry kullanıcısısınız, o zaman sizin telefonunuz garantide iken mümkünse Blackberry bir telefon emanet bırakılıyor.

Bu hizmeti oldukça açtım sanırım. Peki, bu hizmeti hak etmek için sen ne yaptın be adam diyenler olabilir. Hiç bir şey yapmadım. Sadece iPhone 4 aldım o kadar. Bunun yanında Vodafone’dan 100+ TL fatura getirenlere ve Blackberry telefon alanlara da bu RED ayrıcalıklı servisler ücretsiz sunuluyor. Diyeceğim o ki; sadece bir cihaz alıyorsunuz ve sizi, sistem otomatikman üst tabaka hizmete yönlendiriyor(?).

iPhone 4 Kir Zerreciği

Kir Zerreciği

iPhone 4 Ölü Piksel

Ölü Piksel

Tamam, o zaman bunları anlattıktan sonra RED Team’e neden ihtiyaç duyduğumu da anlatayım. Aldığım mucizevî alette ölü piksel keşfettim. Aslında sadece ölü piksel değil, aynı zaman da ekranın içerisine girmiş bir kir zerreciği de yakaladım. Bu durumda telefonu ışık hızında garantiye gönderdim. İşte belkide Apple ürünü aldığıma o zaman memnun oldum. Ankara’dan telefonun İstanbul’a kargolanıp, telefonun değiştirilip bana geri kargolanması sadece 11 gün sürdü. Evet, yanlış duymadınız. İnsanlar iPhone 4 almak için mağazaların önünde yatarken (kimse onlar!) benim 1 haftalık telefonum hemen değiştirildi. Mırıldananları duyuyorum… Yeni ve kullanılmamış cihaz, ölü pikselsiz teslim edildi bana.

Bu sırada Team çalışanı arkadaşlar. Çok kibardınız ve çok da bilgiliydiniz. Hayatımda bu kadar hızlı ve temiz bir hizmeti almayalı yıllar olmuştu. Sizi tebrik ediyorum ve bu bloğu sırf sizin o güzel sohbetlerinize ve kapıdan telefonumu alıp bana yenisini geri iade etmeniz şerefine yazıyorum.

Bir cevap yazın