Virtua Tennis 2009

Yeni Üyeyi Ölçüp Tartalım

Yeni Üyeyi Ölçüp Tartalım

Geçtiğimiz günlerde serinin son üyesi Virtua Tennis 2009 piyasaya sürüldü. Serinin son sürümü öncekileri aratmıyor. Oyun sizi görsel açıdan oldukça tatmin edecektir. Yeni animasyonlar, yeni mini oyunlar ve tenis kortu içerisindeki her öğe oyun ilerledikçe (kariyer bölümü) daha fazla eğlenmenize neden olacak. Özellikle mini oyunlardan çıkmadığımı belirtmek istiyorum. Virtua Tennis 3’de var olan mini oyunlara yenileri eklenmiş. Ayrıca yeni lisanslı oyuncular ve yeni görsel tasarımlar. Bir çok yerde “yeni” kelimesini kullandık ancak oyun bir önceki serinin üyesi, Virtua Tennis 3’e bakıldığında çok büyük farklılıklar içermiyor. Zaten oyun Virtua Tennis 4 değil, oyun severlerin senelik isteklerini karşılamak için çıkartılmış. Sektörde oyun isimleri yanına 1,2,3 gibi rakamlar geldiği zaman önceki serilere göre çok büyük yenilikler içermek zorundadırlar yoksa büyük eleştiriye maruz kalırlar. Bkz. Left for Dead 2.

Hızlıca Kariyer Yapalım, Çocuğa Daha Var…

Yeni Üyeyi Ölçüp Tartalım

Bir çok oyundan alışa geldiği gibi yeni profille kendi karakterimizi oluşturuyoruz. Çok ayrıntılı olmayan sade ayarlara sahip karakter oluşturma bölümünü geçtikten sonra 3B dünya haritasından ülkemizi seçiyoruz. İşlem tamam, şimdi kariyer yapma vakti. Kariyer menüsünü gördükten sonra kesin olarak Virtua Tennis 3’ün daha cıvıl cıvıl bir menü tasarıma sahip olduğuna kanaat getirdim.

Yeni Üyeyi Ölçüp Tartalım

Gerçek bir tenisçinin yaptığı gibi uluslar arası turnuvalara katılıyorsunuz, bazen sizi beğenen diğer tenis oyuncuları ile dostluk maçı yapıyorsunuz ve çiftler karşılaşması için ortak kazanıyorsunuz. Ben ilk olarak İspanya’daki Buenos Aiers Tenis Club’un turnuvasına katıldım. Başarılı oyunlar sonrası finalde Sudi Arabistanlı Kadim Muhmud ile karşı karşıya geldik. Sonuç olarak kupayı kaptım; kupanın yanı sıra parayı da kaptım tabii ki. Biraz daha para kazanıp kendime çeki düzen vereceğim. Amatör gibi (zaten başta amatörüz) bembeyaz elbiselerle yataktan kalkıp pijamalarla korta giriyor gibi hissettim kendimi. Neyse devam edelim, her maç sonrası dünya sıralamasında yükseliyoruz ve tenis için stilimizi geliştiriyoruz. Kariyer bölümünde turnuvaların yanı sıra mini oyunları oynamak da mümkün. Bu sayede yeni eşyaları kullanılabilir hale getiriyoruz. Kariyer serüveni böyle sürüp gidiyor ta ki dünya sıralamasında birinci olana kadar.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

4 Yorum

  1. hakan eren

    ben virtua tennis 2009 ıyununu aldım ama kuramıyorum crack  yapıyorum ama bir türlü kura mıyorum  bunun sebebini benim e- posta adresime yollarsanız çok sevinirim iyi günler

     

Bir cevap yazın