ViewSonic N01 3G Tablet Bilgisayar Kendini Gösterdi

ViewSonic yılbaşı için kullanıcılara ufak bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Tablet bilgisayar modası hazır bu kadar yaygınlaşmışken ülkemize yakın bir markadan böyle bir taşınabilir bilgisayar çözümü görmek güzel. Resmi duyuru henüz yapılmadı ama ürünün fotoğrafı internete sızdı.

ViewSonic N01 adlı tabletin 1.1 GHz Intel Atom Z510 işlemcisi, 1 GB belleği, sadece 10 GB depolama alanı, 3G bağlantı özelliği, TV alıcısı ve Windows XP işletim sistemi olacağı söyleniyor. Keşke ViewSonic 10 GB SSD yerine 80 ila 120 GB geleneksel sabit disk çözümüne yönelseydi daha iyi olurdu.

ViewSonic N01

3G ile görüntülü konuşma için ön tarafta bir kamera bulunuyor. Ayrıca arka tarafta da bir kamera olduğunu söylemeden geçmeyelim. Ekranın sağ tarafında başparmağınızla yönlendirdiğiniz optik fare, sol tarafında ise sol elinizin başparmağıyla basabileceğiniz fare düğmeleri var. Buradan N01’in dokunmatik olmadığını anlıyoruz. Ekranın boyutunun ne kadar olduğunu buradan tam olarak kestirmek mümkün değil ama tahminlerimiz 6 ila 7″ olduğu yönünde.

ViewSonic N01’in en büyük farkı sadece uzak doğuda satılmayacak olması. Zira hergün tanınmamış Çinli markalar tablet bilgisayar duyurup duruyorlar fakat bunların büyük bir çoğunluğu Avrupa’ya asla uğramayacak.  

Bir cevap yazın