Viewsonic Moviebook: Ucuz Taşınabilir HD Video Oynatıcısı

Taşınabilir video oynatıcıları denince akla gelen ilk firmalardan biri ViewSonic değildir fakat MovieBook VPD550T sunduğu gelişmiş özelliklerle bu durumu değiştirebilir. Nisan ayında çıkarılması planlanan oynatıcı 5″ dokunmatik LCD ekran, 8 GB tümleşik bellek, MicroSD yuvası ve 1080p destekli HDMI çıkışıyla beraber geliyor.

Viewsonic Moviebook

Viewsonic Moviebook

Fiyat? Sadece 199 Dolar. Eğer bir video tutkunuysanız 550T’nin desteklediği video biçimlerinin çokluğu sizi derinden etkileyecektir: DAT, MPG, MPEG, VOB, MP4, MOV, AVI, DVD Video, ASF, WMV, MKV, TS ve RM/RMVB. Üstelik desteklenen ses biçimlerinin sayısı da hiç de az değil: MP3, WMA, WAV, AAC ,OGG, FLAC, APE, AC3 ve DTS. E-kitaplar, fotoğraf ve ses kayıtları da bu özelliklere dahil.

ViewSonic MovieBook 20 saat boyunca müzik ve 4 saat boyunca video oynatabiliyor. Pil ömrünü küçümsemeyin çünkü bu boyuttaki diğer video oynatıcılarında da benzer durum söz konusu. Eğer 1080p video desteği olmadan yaşayabiliyorsanız 720p çıkışlı VPD513 (189 Dolar) ve 4″ ekranlı VPD413 (139 Dolar) idare edebilirsiniz.   

Bir cevap yazın