Vessel’den İlk Video: Yeni Bir Fizik Tabanlı Bulmaca/Platform Oyunu

Eğlenceli oynanış mekanikleri ve hoş görselleriyle yeni bir bağımsız yolda.

Bizlere gerçekçi sıvı fizikleriyle yaratılmış bir bulmaca/platform deneyimi sunmayı vaat eden ve indiePub Games tarafından geliştirilen Vessel, bağımsız oyunlar festivalinde finalist olduktan ve bir hayli cilalandıktan sonra şimdi de yarın başlayacak PAX Prime 2011’de boy göstermeye hazırlanıyor.

Kış aylarında PC, Xbox 360 ve PS3 için yayınlanması planlanan oyunda karşımıza çıkacak bütün yaratıklar sıvı özellikleri gösterecekler. Mesela su yaratıklarını duvara çarparak dağıtabilecek ya da lava fırlatarak onlardan buhara çevirebileceğiz. Yanıcı yaratıkları kullanarak karanlık yerlerde dolaşabilecek; farklı tepkiyen özellikler taşıyan yaratıkları bir araya getirerek büyük patlamalar tetikleyebileceğiz. Oyundaki bulmacaları da işte bu çeşit çeşit yaratıkların farklı özelliklerini bir arada kullanarak aşmaya çalışacağız.

Oyunun tamamen el çizimi grafikleri de gerçekten çok hoş görünüyor. Hatta genel sanat yönetimi de bana birazcık Oddworld’u anımsattı diyebilirim. Oynanış videosu da son derece keyifli görünüyor.

Bir cevap yazın