Ve Portal 2 Çıktı

Büyük beğeni kazanan ilk Portal oyunun ardından yaklaşık dört sene sonra Portal 2 nihayet aramızda.

Portal 2 LogoOrange Box, oyunseverlere sunulan şimdiye kadar en değerli oyun paketiydi desek abartmış olmayız heralde. Half Life 2, Half Life 2: Episode 1, Half Life Episode 2, Team Fortress ve Portal oyunlarının toplandığı bu paket, aynı zamanda milyonları da Steam platformu ile tanıştırdı.

Orange Box’ın ardından dört koca sene geçti ve bu süreçte Steam’in değerine değer kattığını, Left 4 Dead ve Left 4 Dead 2 oyunlarının piyasaya sürüldüğü gördük. Orange Box’tan buyana hasreti çektiğimiz Portal 2’nin piyasaya sürülmesi için de bugüne kadar beklememiz gerekti.

Valve’in en iddialı yapımlarından biri olduğunu bildiğimiz ve bu sefer yanında ekstra bir oyun olmadan karşımıza çıkan Portal 2’e ilginin de yoğun olduğunu görüyoruz; zira Steam Stats bölümünde şu an 53 bin kişi Portal 2 oynuyor, bugün bu rakam 70 bin ile tavan yapmıştı. Zannediyorum bu gece rakamlar daha da artacaktır.

Siz bu satırları okurken ben de Portal 2 dünyasına ilk adımımı atmış olacağım. İnceleme için de çok beklemeyeceğinizi söyleyebilirim.

4 Yorum

  1. CodeMachine

    Bazı oyunlarn abartıldığını düşünüyorum, bunlardan biride portal. portal 1 i steam bi ara bedava dağıtmıştı o zaman hesabıma eklemiştim ama daha bitirmedim bile beni pek sarmadı, ayrıca ordan oraya uçuşurken midemde kalkmadı değil 🙂 Valve en azından ikinci oyun ile birlikte yeni oyun motorunu tanıtsa daha iyi olurdu. HL 2 den kalma source motoruna hala devam ediyor ve gördüğüm kadarıyla görsellik olarak birinci oyundan pek farkı yok.

Bir cevap yazın